Parlamenti Europian me 529 vota pro statusit kandidat për Ukrainën, Moldavinë dhe Gjeorgjinë

Parlamenti Europian ka miratuar sot një rezolutë në mbështetje të dhënies së Ukrainës statusin e kandidatit…

Presidentja Osmani kërkon liberalizimin e vizave: Ne jemi përkrah BE-së, na lëni të hyjmë brenda

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, në fjalimin…

Presidentja e Parlamentit Evropian: Sot është ditë historike, duhet t’i liberalizohen vizat Kosovës

Presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola, e ka cilësuar ditën e sotme si historike. Në kohën…

PE: Marrëveshja finale mes Kosovës e Serbisë të bazohet në njohjen reciproke

Parlamenti Evropian për herë të parë ka thënë se marrëveshja përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet…

Vdes presidenti i Parlamentit Evropian

Presidenti i Parlamentit Evropian David Sassoli ka vdekur, njoftoi zyra e tij herët në mëngjesin e…