Mbi 1820 raste aktive me COVID në Shqipëri

Aktualisht në Shqipëri janë 1825 raste aktive me COVID-19. Një 72-vjeçar ka humbur jetën  dje nga…

293 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

293 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Shqipëri. Gjatë…

Rama: Më vjen keq për BE-në, nuk e mbajtën fjalën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur i pakënaqur nga liderët e BE-së. Në konferencën për…

Lirohet çmimi i naftës në Shqipëri

Në Shqipëri është liruar çmimi i naftës të enjten. Për tri lekë (2.5 centë) më lirë…

Temperaturat arrijnë deri në 38 gradë në bregdetin shqiptar

I nxehti i parë i jashtëzakonshëm për këtë verë pritet që në mesin e kësaj jave…

Hekurudha Durrës – Prishtinë, ndër projektet më të mëdha e më të rëndësishme për kombin

Në mbledhjen e tetë të përbashkët të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës…

35 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se nga 165 testime, 35 qytetarë kanë rezultuar të infektuar dhe 141…

Këto janë 19 marrëveshjet që u nënshkruan sot mes Kosovës e Shqipërisë

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, sot në Prishtinë kanë mbajtur mbledhjen e tetë të…

Fjala e Kryeministrit Kurti në mbledhjen e përbashkët të Qeverive

Fjala e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së…

Rama: Me Kurtin sa herë që takohemi qeshim jo pak, në nëntor të mbahet Kuvend i përbashkët Shqipëri-Kosovë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në hapje të mbledhjes së përbashkët Kosovë-Shqipëri, pati një falënderim të…