Një i vdekur dhe 33 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Një person ka humbur jetën në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Shqipëri. Janë konfirmuar…

“Mos hajde pa 250 mijë”, zbardhen përgjimet e policëve të arrestuar në Morinë

Abcnews.al ka zbardhur një pjesë të përgjimeve që kanë fundosur efektivët e policisë në pikën e…

461 raste aktive me COVID-19 në Shqipëri

Në Shqipëri, aktualisht janë 461 raste aktive me COVID-19. 53 persona kanë rezultuar pozitivë në 24…

55 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

55 raste të reja me COVID-19 janë shënuar brenda 24-orëve të fundit në Shqipëri. Ministria e…

Ambasadorja Kim njeh Alibeajn si kryetar të PD-së: Le të vazhdojmë së bashku përpara, jo mbrapa!

Takimi mes Ambasadores Yuri Kim dhe kryetarit të komanduar të PD-së, Enkelejd Alibeaj kishte një përfundim…

43 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë shënuar 43 raste të reja me COVID-19 si…

47 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

47 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Shqipëri. Gjatë…

Ulet çmimi i naftës në Shqipëri, në 1.88 euro për litër

Bordi Kombëtar i Administrimit të Karburanteve në Shqipëri vendosi uljen e çmimit të naftës në pikat…

Gjykata njeh Kuvendin e Rithemelimit të Sali Berishës, shkarkohen strukturat drejtuese të PD-së

Gjykata e Tiranës ka miratuar kërkesën e grupit të Rithemelimit të Partisë Demokratike për të regjistruar…

93 raste me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri raporton se në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë…