Ushqimet që forcojnë imunitetin

Në vend që të merrni suplementë, mjekët sugjerojnë të shtoni dozat e ushqyesve dhe vitaminave nëse dëshironi të qëndroni të shëndetshëm.Konsumimi i frutave dhe perimeve është gjithnjë një ide e mirë.

 • Boronica
 • Kërpudhat
 • Kokrrat e Acait
 • Midhjet
 • Shalqiri
 • Lakra
 • Bajamet
 • Qitrot
 • Farat e grurit
 • Kosi pa yndyrë
 • Hudhra
 • Spinaqi
 • Çaji
 • Patatet e ëmbla
 • Brokoli
 • Luleshtrydhe
 • Kivi