Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kamenicë

Pas 15 vdekjeve që u raportuan sot nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike edhe një vdekje…

Policia mbyll disa pishina të tipit të hapur

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës në disa rajone ka ndërmarr veprime…

Vëzhgimet e Imam Latifit: Virusi sprovë, femrat po ecin lakuriq, shqiptarët ikën prej identitetit

Imami i xhamisë së Shipolit në Mitrovicë, Fatmir Latifi në emisionin Frontal në T7 ka thënë…

Evropa në krizë të thellë ekonomike

Spanja ka hyrë në recesionin më të thellë në kohërat moderne shkaku i pandemisë së koronavirusit.…

Hyseni: Të shtunën në Uashington për koordinim të dialogut me Serbinë

Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni, tha se të shtunën do të…

Presidenti Thaçi ua fal dënimin shtatë të burgosurve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka nxjerrë sot dekret për faljen e dënimit për shtatë të…

Rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto qytete dhe fshatra të Kosovës

Gjatë 24 orëve në Kosovë janë konfirmuar 226 raste të reja me koronavirus. Lajmin e ka…

115 persona shërohen nga koronavirusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se sot janë konfirmuar edhe 226 raste pozitive me COVID-19,…

Vdesin 15 persona nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit

15 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus në Kosovë. Lajmin e ka…

226 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit…