73-vjeçarja nga Vushtrria u infektua me koronavirus nga djali i saj në Norvegji

73-vjeçarja nga fshati Studime e Ulët e Komunës së Vushtrrisë, e cila rezultoi pozitiv me koronavirus, ishte kthyer në Kosovë, nga Norvegjia disa ditë më parë.

Kështu ka thënë kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri.

“I dijmë kontaktet e familjes. Është një nënë e cila është kthyer nga Norvegjia. Djali i saj ka rezultuar pozitiv me koronavirus në Norvegji, dhe në momentin që djali i saj rezultuar pozitiv me koronavirus, familja është vendosur në vetëizolim”, ka thënë Tahiri për Insajderin.

Ai tha se e gjithë familja e 73-vjeçares janë vendosur në karantinë.

Komuna sipas Tahirit,  do ta shqyrtojë mundësinë e vendosjes në karantinë e të gjithë fshatit Studime e Ulët.