Të gjitha vendimet e Qeverisë Kurti në mbledhjen e katërt

Qeveria e Republikës së Kosovës e drejtuar nga kryeministri, Albin Kurti, në mbledhjen e saj të…

Mustafa: Çështja e taksës është dashur të shtrohet në Qeveri, pastaj të publikohet

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Musfata, ka thënë se vendimi për heqjen e pjesshme…

Sindikalistët e Shëndetësisë, letër Kurtit: Mos e harroni Ligjin e pagave!

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK), me një letër publike iu ka drejtuar kryeministrit…

Shorti i Ligës së Evropës, Roma dhe Interi luajnë kundër skuadrave spanjolle – Unitedit i buzëqesh fati

Është hedhur shorti 1/8 së finales në garën e dytë më të madhe evropiane për klube,…

Mbi 200 mijë qytetarë përfituan nga investimet e KEDS me 2019

Mbi 200 mijë qytetarë kanë përfituar direkt nga investimet e KEDS-it të kryera gjatë vitit 2019.…

Tradita e hasjanëve për gatimin e bukës

Në njërën anë të rrugës, një nga një po renditen njerëzit, duke afruar kokën e futur…

Policia e Kosovës: Kujdes gjatë vozitjes për shkak të borës

Policia e Kosovës ka kërkuar nga drejtuesit e automjeteve që të kenë kujdes gjatë vozitjes për…

Arbenita me veshje të bardhë si bora, shfaqet shumë provokuese

Modelja e njohur Arbenita Ismajli është një prej vajzave më të bukura që gjithmonë ka tërheur…

Presidenti Thaçi, Kurtit: Taksa duhet të hiqet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se kokëfortësia, mungesa e veprimeve dhe e vendimeve të…

Digjitalizimi, proces i pashmangshëm për bizneset

Digjitalizimi është një praktikë e domosdoshme për rritjen e transparencës dhe efikasitetit të punës në biznese,…