Ballkani mëson emrat e kundërshtarëve

Ballkani ka mësuar emrat e kundërshtarëve në grupet e Ligës së Konferencës.

Kampioni në fuqi i Kosovës shkruajti historinë duke u kualifikuar për herë të parë në grupet e garës së tretë më të madhe të UEFA-s.

Tanimë në Stamboll të Turqisë është hedhur edhe shorti për grupet e Ligës së Konferencës, ku suharekasit ndodhen në Grupin H.

Skuadra kosovare ndodhet në Grupin G së bashku me Slavia Pragën, Cluj e Rumanisë dhe Sivasporin e Turqisë.

Më poshtë keni grupet komplete në Ligën së Konferencës:

Grupi A: Istanbul Basaksehir, Fiorentina, Hearts, RFS Riga.

Grupi B: West Ham United, Steau Buchurest, Anderlecht, Silkeborg.

Grupi C: Villarreal, Hapoel Beer-Sheva, Austria Wiena, Lech Poznan.

Grupi D: Partizan, Koln, Nice, Slovacko.

Grupi E: AZ Alkmaar,  Apollon, Vaduz, Dnipro.

Grupi F: Gent, Molde, Shamrock Rovers, Djurgarden.

Grupi G:.Slavia Praga, CFR Cluj, Sivaspor, Ballkani.

Grupi H: Basel, Slovan Bratislava, Zalgiris, Puynik.