Edhe një i vdekur nga koronavirusi, shkon në 7 numri i të vdekurve

Edhe një person ka vdekur në Kosovë si pasojë e koronavirusit. Numri i të vdekurve ka…

Bushati: Ideja e shkëmbimit të territoreve u paraqit nga shqiptarët

Ideja e shkëmbimit të territoreve u paraqit nga shqiptarët, sipas ish-ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir…

Kategoria më e infektuar në Kosovë nga koronavirusi, grupmoshat 20-39 vjeç

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka publikuar disa të dhëna sa i përket gjendjes…

Kurti: Aleanca me SHBA-në është e thellë – pas pandemisë të shkojmë në zgjedhje

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do t’i përgjigjet menjëherë kërkesës…

Masa të reja për Malishevën, qarkullimi kufizohet prej orës 14:00 deri në 6:00 të mëngjesit

Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim për kufizime të reja të lëvizjes së njerëzve në komunën…

Zëdhënësi i PDK-së e quan Kurtin rekordmen për shkeljen e Kushtetutës

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Avni Bytyçi, e ka quajtur kryeministrin në detyrë, Albin…

Presidenca i reagon Kurtit: Nuk je Kryeministër legjitim, po e shkel hierarkinë kushtetuese

Presidenca i ka reaguar kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke thënë se ai, nuk…

Rahoveciani vrau vëllain për t’ia marrë mijëra franga dhe euro që i solli nga Zvicra

Ngjarja e rëndë që ka goditur Kosovën pasditen e së enjtes, ku vëllai ka vrarë me…

Horrori në Rahovec: E dogji vëllanë në oborrin e shtëpisë, pastaj gënjeu policinë se po djeg bërllok

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Bërnjak të komunës së Rahovecit. Aty vëllai dyshohet…

Shënohet Dita e Kushtetutës me shkelje kushtetuese

Kosova të enjten shënon Ditën e Kushtetutës, një kushtetutë që mbahet mend se është shkelur shumë…