Tiranë, sot tubimi i metës kundër “grushtit të shtetit”

Sot, në orën 17:00 mbahet tubimi i thirrur nga presidenti Ilir Meta, që siç argumenton ai,…

Sot mbahet seanca e jashtëzakonshme për taksën

Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshme në lidhje me paralajmërimin e kryeministrit të Kosovës, Albin…

Paralajmërohet grevë në arsim nëse vazhdon pezullimi i Ligjit për Paga

Nëse Ministria e Financave nuk i përfshin në Ligjin për buxhetin e këtij viti mjetet financiare…

Grenell : Isa Mustafa është një udhëheqës i guximshëm

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka quajtur…

Mustafa: Taksa 100% të hiqet siç kërkon SHBA-ja

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se deputetët e LDK-së dhe anëtarët…

Qeveria Kurti kritikohet për mostransparencë

Mostransparente është duke u konsideruar Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti, në javët e parë të…

Poçari i brezit të tretë

“Njëherë e pata çelë dugojën në 7 pa 15 të mëngjesit, e një kojshi këtu më…

Pak interesim për vëzhgimin e zgjedhjeve në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka bërë të ditur se nesër bëhet tërheqja e shortit për…

Haradinaj: I kuptueshëm frustrimi i Ramës, ia prisha planin serbomadh

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook i është kundërpërgjigjur kryeministrit të Shqipërisë,…

Edi Rama i del në mbrojtje Kurtit, sulmon Haradinajn

Shefi i Qeverisë shqiptare, Edi Rama, ka thënë se Ramush Haradinaj me paturpësi po e sulmon…