Kurti: Taksa hiqet nga 1 prilli me kushte

Kryeministri Albin Kurti në seancën e jashtëzakonshme për taksën 100% ndaj Serbisë, ka paraqitur “argumentet” që…

Protestojnë të pranuarit në konkursin e fundit në Trepçë

Para objektit të Qeverisë së Kosovës kanë protestuar të punësuarit në kombinatin “Trepça”, kundër paralajmërimeve për…

Policia jep detaje për rrahjen e gazetarit të RTK-së

Të dielën mbrëma në një kafiteri në Prishtinë në Rrugën “B”, është rrahur kryeredaktori i RTKlive.com…

Si i kaloi 10 ditë vetmi në burgun e Lipjanit, rrëfehet Ikballe Huduti?

Ikballe Huduti-Berisha, gruaja që u arrestua pas postimeve të saja kundër vrasjes së gjeneralit iranian, Qaseem…

Sot mbahet seanca e jashtëzakonshme për taksën

Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshme në lidhje me paralajmërimin e kryeministrit të Kosovës, Albin…

Shorti i Ligës së Evropës, Roma dhe Interi luajnë kundër skuadrave spanjolle – Unitedit i buzëqesh fati

Është hedhur shorti 1/8 së finales në garën e dytë më të madhe evropiane për klube,…