Sunny Hill Festival

City një nga skuadrat më të mira në merkato, ka fituar 232 milionë funte nga shitjet

Manchester City është një nga skuadrat më të mira në merkaton e verës.

“Citizens” kanë bërë dy goditje të mëdha në merkato, duke afruar në skuadër Erling Haaland dhe Kalvin Phillips.

Po ashtu, “Citizens” kanë shitur kartonin e Raheem Sterling dhe ata të Gabriel Jesus e Oleksandr Zinchenko.

Në mesin e lëvizjeve të mëdha llogaritet edhe ajo e janarit, kur Ferran Torres kalonte te Barcelona.

Sipas raportimeve të “Telegraph”, Man City kanë fituar rreth 232 milionë funte nga shitjet e lojtarëve.

Kalkuluar shpenzimet dhe fitimet e “Citizens”, skuadra qëndron në një profit prej rreth 122 milionë funteve.

Këto shifra i lënë derën hapur skuadrës së Manchester City për të bërë edhe lëvizje të tjera në këtë merkato.

Marc Cucurella mund të jetë një nga investimet e radhës për skuadrën nga “Etihad Stadium”.