Gjithçka gati për ndeshjen Prishtina-Drita, formacionet startuese

Gjithçka është gati për ndeshjen e Superkupës së Kosovës në futboll mes Prishtinës dhe Dritës, e cila nis nga ora 12:00 me kohën tonë lokale.

Sfida luhet në Antalya të Turqisë, atje ku të dy skuadrat po i kryejnë parapërgatitjet për stinorin pranveror në Superligë.

Prishtina ka siguruar pjesëmarrjen në Superkupë pasi fitoi Kupën e Kosovës, kurse Drita pasi u shpall kampion i sezonit 2019/20

Të dy trajnerët tashmë kanë publikuar 11-shet startuese për këtë përballje: