Sunny Hill Festival

I nxehti përvëlon Shqipërinë, sot temperaturat deri në 40 gradë

Këtë të premte moti do të jetë me kthjellime përgjatë zonës perëndimore dhe vranësira te pakta në relievet malore.

Temperaturat në mëngjes do te luhaten 17-24 grade, në mesditë do te jene me rënie duke luhatur 35°C ne veri deri në 36-40°C.

Era do të jete me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim te forcës 2-3 balle ne det te hapur.