Sunny Hill Festival

Ibrahim Tatlises pëson aksident trafiku, kjo është gjendja e tij


Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlises ka pësuar aksident trafiku.

Sipas mediave turke të cilat kanë publikuar edhe fotografi nga vendi i ngjares, njoftojnë se një minibus është përplasur me një kamionçinë në lagjen Bodrum të Mugla.

Tatlises dhe 5 persona të tjerë, raportohet se janë dërguar në spital.

Minibusi, i cili përfshinte artistin Ibrahim Tatlises dhe vajzën e tij, u përplas me një kamion në rrugën Bodrum Yalikavak dhe u përmbys në park.

Ekipet e shëndetësisë, zjarrfikësve dhe policisë janë dërguar në vendngjarje me njoftimin e personave përreth.

Ekipet që kanë dalë në vendngjarje kanë nisur punën për të shpëtuar këngëtarin, i cili ka mbetur i ngecur në minibus.

Mësohet se Tatlises, i cili u nxor nga automjeti si rezultat i punës së ekipeve, dhe 5 personat që e shoqëronin ishin në gjendje të mirë shëndetësore.

Sanatçı İbrahim Tatlıses trafik kazası geçirdi