Ky është parashikimi i motit për sot

Për të Premten parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet të ketë reshje të pakta shiu, kryesisht të përqëndruara në perëndim të vendit.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugut, e cila kohë pas kohe pritet lokalisht të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-42 km/h.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 3 deri në 7°C, ndërsa ato maksimale prej 11 deri në 15°C.