Lëngu që nxjerr toksinat nga trupi

Një “smoothie” (lëng i trashë) shumë i thjeshtë për përgatitje, por për shëndetin tuaj është ABC-ja e funksionimit.

Dietologët e njohur ju rekomandojnë të përdorni këtë “smoothie” për të larguar toksinat nga trupi, sidomos nga organet vitale të trupit.

Ajo çka duhet të bëni është t’i grini pemët e perimet, përzieni dhe ta pini.

  • Çfarë ju duhet:
  • 1 mollë e qëruar
  • 1 karotë
  • ½ kastraveci
  • ½ rrepë)
  • ½ lugë çaji xhinxher pluhur

Udhëzime mbi përgatitjen:

  • Në një blender do të bashkoni të gjithë përbërësit.
  • I përzieni për pak sekonda dhe pasi të keni krijuar një masë homogjene, kalojeni “smoothien” në një gotë.

Ky lëngë i trashë rrit përqendrimin, përmirëson cilësinë e lëkurës dhe ndihmon në reduktimin e pikave të zeza. Duke qenë se ka antioksidantë ngadalëson plakjen e qelizave dhe forcon sistemin imunitar. /Neps/