Sunny Hill Festival

Moti i ndryshueshëm dhe jo stabil

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe jo stabil.

IHK njofton se do të ketë rreze dielli, vranësira dhe vende-vende reshje të shoqëruara me shkarkime elektrike.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-9m/s.