Moti i nxehtë në Kosovë

Të enjten do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-33 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s.