Përfundon tërheqja e shortit Champions League – këto janë tetë grupet

  • UEFA Champions League ka bërë sot tërheqjen e shortit për 32 klubet e kualifikuara të cilat kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Vlen të theksohet se më i vështiri është grupi C në të cilin bëjnë pjesë Barcelona, Bayern Munich, Inter dhe Victoria Plzen, njofton Klan Kosova.

Këto janë grupet:

Grupi A

Ajax

Liverpool

Napoli

Rangers

Grupi B

Porto

Atletico Madrid

Bayer Leverkusen

Club Brugge

Grupi C

Bayern Munich

Barcelona

Inter

Victoria Plzen

Grupi D

Eintracht Frankfurt

Tottenham

Sporting Lisbon

Marseille

Grupi E

AC Milan

Chelsea

Salzburg

Dinamo Zagreb

Grupi F

Real Madrid

Leipzig

Shakhtar Donetsk

Celtic

Grupi G

Manchester City

Sevilla

Dortmund

Copenhagen

Grupi H

Paris Saint-Germain

Juventus

Benfica

Maccabi Haifa