Përjashtimi i mësueses me shami, edhe Arta Nitaj del me reagim

Ditën e djeshme (enjte)ka ndodhur një tjetër ngjarje e cila ka nxitur reagime.

Bëhet fjalë për raportimet se një mësuese në Suharekë u përjashtua nga shkolla për shkak të bartjes së shamisë.

Në një postim në rrjetet sociale thuhej Këshilli i një shkolle në Suharekë ka venduar në mënyrë unanime që mësimdhënësja, Remzie Lezi të mos e ushtrojë profesionin në shkollë për shkak të uniformës fetare.

Ky rast nuk ka kaluar pa reagime të ndryshme edhe nga fytyrat publike, dhe një të tillë e ka bërë edhe modelja e njohur, Arta Nitaj.

Arta ka publikuar një prej lajme që lidhen me ngjarjen, duke u shprehur e revoltuar ndaj një gjëje të tillë.

“Turp idiota, me u zhvesh nuk bën, të mbulohesh nuk bën, çka bën?”, ka shkruar Arta ndër tjera në postimin e saj në InstaStory.

Kujtojmë që të njëjtin rast ka shkruar edhe këngëtarja e famshme, Filloreta Raçi-Fifi.