PSG i thotë ‘JO’ transferimit të Ronaldos

PSG hodhi poshtë mundësinë për të nënshkruar me yllin e Manchester United, Cristiano Ronaldo, sepse nuk kanë vend për të në skuadrën e tyre të mbushur me yje, sipas raportimeve.

Ronaldo ka tronditur trajnerin e ri Erik ten Hag me kërkesën e tij për t’u larguar nga Old Trafford këtë verë, sepse ai dëshiron të konkurrojë për trofe, megjithëse ka pak klube që mund të përballojnë pagën e tij astronomike prej 500,000 funtesh në javë.

PSG është një nga klubet me fuqinë financiare për të sjellë Ronaldon, por edhe një gjigantë i tillë do të luftonte për të siguruar një marrëveshje, sipas ESPN – të cilët pretendojnë se klubi e refuzoi mundësinë pas bisedimeve mes presidentit, Nasser Al-Khelaifi dhe agjenti i lojtarit Jorge Mendes.

Al-Khelaifi dhe Mendes kanë një marrëdhënie të ngushtë dhe janë takuar këtë verë pasi ky i fundit i ofroi klientit të tij kampionëve të Ligue 1.

Por, PSG beson se ata nuk kanë hapësirë ​​të mjaftueshme në buxhetin e tyre të pagave për të akomoduar Ronaldon, dhe gjithashtu kanë frikë se nuk do të jenë në gjendje ta përshtasin atë në skuadrën aktuale sepse ajo tashmë është e mbushur me emra si Kylian Mbappe, Lionel Messi dhe Neymar.

Ata gjithashtu besojnë se Ronaldo nuk do të ishte nënshkrimi i duhur në këtë kohë, vazhdon raportimi, me PSG që hyn në një epokë të re pas një riorganizimi hierarkik pasi ra dakord për kushte të reja me Mbappe.

Chelsea dhe Bayern Munichu gjithashtu po e refuzojnë mundësin e transferimit të pesë herë fituesit të Topit të Artë, andaj duket se ai do të vazhdojë qëndrimin te PSG. /Telegrafi/