Real Madridi identifikon Jamesin si prioritet për të përforcuar pozicionin problematik

Afati kalimtar i transferimeve verore të këtij viti sapo është mbyllur, por Real Madridi po e kthen vëmendjen te ai i vitit të ardhshëm. Konkretisht, ata po rreshtojnë disa marrëveshje që mund të bëhen në vitin 2024 ose 2025.

Kylian Mbappe pritet t’i bashkohet Real Madridit verën e ardhshme nëse nuk nënshkruan një marrëveshje të re me Paris Saint-Germain. 24-vjeçarit i skadon kontrata në fund të sezonit, që do të thotë se ai mund të lëvizë si lojtar i lirë.

Real Madrid po shikon gjithashtu që Alphonso Davies të bëhet mbrojtësi i tyre i parë i majtë. Kanadezi së fundmi refuzoi një kontratë të re nga Bayern Munich, i cili mund të detyrohet ta shesë atë verën e ardhshme nëse nuk arrihet një marrëveshje para kësaj.

Së fundi, sipas Diario AS, Real Madridi ka identifikuar Reece James një prioritet për të forcuar pozicionin e mbrojtësit të djathtë. Është një fushë në të cilën Los Blancos kanë vuajtur gjatë 12 muajve të fundit, me Dani Carvajal që ka qenë nën presion për paraqitjet e dobëta.

James konsiderohet gjerësisht si një nga mbrojtësit e djathtë më të mirë në futbollin botëror dhe Real Madridi e vlerëson qartë atë. Ata duan të bëjnë një marrëveshje deri në fund të afatit kalimtar të verës 2025, edhe pse do të varet nëse ata mund të bien dakord për kushtet me Chelsean.

Anglezi do të ishte padyshim një përmirësim për Carvajal, megjithëse kishte pikëpyetje të mëdha për çështjet e dëmtimit të tij, të cilat e kanë pllakosur atë tash e disa kohë. Është diçka që Real Madridi duhet ta marrë parasysh përpara se të bëjë lëvizjen e tyre.