Sot mot i vranët dhe me riga shiu

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu.

Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Koosvës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të jenë mes 10-14 gradë Celsius.