Agim Ademi nuk e respektoi vendimin e mjekëve për qëndrim në spital, shkoi në shtëpi dhe nuk u lajmërua

Agim Ademi është dashur të qëndronte në spital edhe mbrëmë me kërkesë të mjekëve. Por, kryetari…

Arrest shtëpiak për Agim Ademin

Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur masën e arrestit shtëpiak prej një muaji ndaj kryetarit të…

Krimet Ekonomike u interesuan edhe për kontratën e FFK-së me zyrën e avokatisë së Taulant Hodajt

Pas ndaljes së Agim Ademit për 48 orë në mbajtje, Prokuroria Themelore në Prishtinë tregoi se…

Agim Ademi dërgohet në mbajtje për 48 orë

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim…

Agim Ademi duhet të paraqitet nesër në Polici për intervistim

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, duhet të paraqitet të mërkurën në polici…

Ademi: Kam qenë i akuzuar padrejtësisht për më shumë se 10 vjet

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Themelore…

Lirohet nga akuza për detyrim kryetari i FFK-së, Agim Ademi

Gjykata Themelore në Prishtinë, në rigjykim, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj Agim Ademit, kryetar i Federatës…

Infantino arrin në Kosovë, pritet nga Agim Ademi në Aeroportin e Prishtinës

Gianni Infantino ka arritur në Kosovë në mëngjesin e ditës së premte. Presidenti i shtëpisë më…

Agim Ademi zgjidhet kryetar i FFK-së me 42 vota pro dhe një absenim

Agim Ademi ka fituar edhe një mandat për të udhëhequr me Federatën e Futbollit të Kosovës.…

Komisioni i FFK-së konstatoi se Vokrri ka pesë nënshkrime të pavlefshme

Komisioni për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor të Kuvendit të rregullt zgjedhor për kryetar të FFK-së, i…