Sunny Hill Festival

Osmani: Mbretëresha Elizabeth II do të mbahet mend si një simbol i forcës dhe qëndrueshmërisë

Presidentja Vjosa Osmani ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Lartmadhëria e Tij, Mbreti Charles…

Sot i jepet lamtumira e fundit Mbretëreshës Elizabeth II

Mbretëresha Elizabeth II varroset sot në Londër përmes një ceremonie shtetërore, ngjarje që po vlerësohet si…

Presidentja Osmani në Britani për ceremoninë e varrimit të Mbretëreshës

Presidentja , Vjosa Osmani dhe Zotëria i Parë, Prindon Sadriu, janë ftuar krahas homologëve nga vende…

Mbreti Charles III i drejtohet për herë të parë kombit, i bëri homazhe edhe Mbretëreshës Elizabeth II

Në fjalimin e parë drejtuar kombit si monark, Mbreti Charles III i bëri një nderim emocional…

Vdes Mbretëresha Elizabeth II

Mbretëresha Elizabeth II, monarkja më jetëgjatë në Mbretërinë e Bashkuar, ka vdekur në Balmoral në moshën…