Sunny Hill Festival

Biseda telefonike ndërmjet presidentit francez Macron dhe kryeministrit Kurti, anëtarësimi në Këshill të Evropës dhe Asociacioni i komunave me shumicë serbe

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministri i vendit, Albin Kurti kanë zhvilluar të martën një bisedë…

Kryeministri më i ri Francës! Macron emëron 34-vjeçarin, Gabriel Attal

Gabriel Attal është emëruar kryeministri i ardhshëm i Francës, pasi Emmanuel Macron synon të ringjallë presidencën…

BE publikon pamjet, ja atmosfera brenda takimeve të Kurtit e Vuçiqit me Macron, Scholz e Meloni

Bashkimi Europian ka publikuar pamjet nga takimi i kryeminsitrit Albin Kurti me presidentin e Këshillit Europian,…

Deklarata e Macron për vizat, KE: Liberalizimi hyn në fuqi më 1 janar 2024, një shtet nuk mund të vendos pezullimin

Komisioni Europian nuk ka pranuar të bëjë komente mbi deklaratën e bërë nga Presidenti i Francës,…

Osmani: Institucionet franceze na kanë njoftuar se procesi i liberalizimit të vizave nuk është pezulluar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se institucionet franceze e kanë njoftuar se nuk është…

Zyra e Macron sqaron qëndrimin për çështjen e vizave të Kosovës

Zyra e Presidentit të Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se çështja e liberalizimit të vizave për…

Shasha: Zero mundësi që Franca njëanshëm ta pezullojë liberalizimin e vizave

Drejtori i Institutit EPIK, Demush Shasha, ka thënë se janë zero shanset që Franca njëanshëm ta…

Macron: Kam pezulluar liberalizimin e vizave për Kosovën, fjala e dhënë s’po mbahet

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, në konferencë për medie nga Tirana teksa ka folur për procesin…

Macroni paralajmëron Kosovën e Serbinë nëse nuk “sillen me përgjegjësi”

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar se mund të merren masa ndaj Kosovës e Serbisë…

Ndërkombëtarët rrisin presionin mbi Kosovën

Në ditën e pestë të tensioneve e protestave në veri, Kosovës i është rritur presioni ndërkombëtar…