Sunny Hill Festival

Alibeaj mbledh kryesinë e PD-së

Partia Demokratike (PD), e përfaqësuar nga kryetari në detyrë Enkelejd Alibeaj ka mbledhur sot kryesinë e…

Alibeaj mbetet në krye të PD-së, Apeli e kthen çështjen në rigjykim

Gjykata e Apelit në Shqipëri vendosi të premten që ta rrëzojë vendimin e Gjykatës së shkallës…

Përplasje në Kuvendin e Shqipërisë, Berisha se lë të flasë Alibeajn

Seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është ndërprerë pasi deputeti Sali Berisha e shtyu nga…

Ambasadorja Kim njeh Alibeajn si kryetar të PD-së: Le të vazhdojmë së bashku përpara, jo mbrapa!

Takimi mes Ambasadores Yuri Kim dhe kryetarit të komanduar të PD-së, Enkelejd Alibeaj kishte një përfundim…