Vdes personi i parë nga koronavirusi në Shqipëri

Shënohet viktima e parë në Shqipëri nga koronavirusi. Pacientja e infektuar me koronavirus ka humbur jetën para pak minutash, raporton Ora News.

73 vjeçarja kishte ardhur nga Italia, 15 ditë më parë dhe ndodhej në spitalin e Durrësit prej 3 marsit.

Pas analizave ka rezultuar se ishte pozitive ndaj koronavirusit.

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se në Shqipëri janë dy raste të reja të prekura me koroanvirus.

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli konfirmoi se numri i personave të prekur ka shkuar në 12 persona, dy raste të reja gjatë 24 orëve të fundit.