Wengeri flet më në fund – a do ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës

Një takim i ish-trajnerit të Arsenalit, Arsene Wenger dhe presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, rriti zërat për ardhjen e mundshme të francezit në stolin e Kosovës.

Megjithatë këto pretendime i ka mohuar francezi.

“Jo më fal. Ne jemi takuar vetëm miqësisht”, ka thënë Wenger për Indeksonline.

71-vjeçari së fundi ishte trajner i Arsenalit, ku qëndroi 25 vite duke fituar 3 kupa të Premierligës, 7 kupa FA dhe 7 kupa të Community Shield.