Haxhi Avdyli për herë të parë e përmend haptas partinë e re me Vjosa Osmanin

Deputeti i LDK’së, Haxhi Avdyli ka deklaruar sot se bashkë me kryeparlamentaren Vjosa Osmanin mund të…

‘Mësohen’ çmimet i iPhone 12, 12 Max, 12 Pro dhe 12 Pro Max

Celularët iPhone 12 duket se do të jenë më të kushtueshëm se ekuivalentët e tyre të…

Spitali i Gjilanit përfitues i radhës i donacioneve nga Fondacioni Golden Eagle

Pas spitalit rajonal të Pejës dhe Gjakovës, Fondacioni Humanitar Golden Eagle vazhdoi me dhurimin e pajisjeve…

Ky është personi që e propozoi Ramush Haradinajn për president

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka zbuluar detaje në emisionin Frontal në T7 lidhur me atë…

Konfirmohet hapi i parë i Messit për largim nga Barcelona – nuk ndjekë planprogramin e katalunasëve për këtë javë

Lionel Messi ka filluar t’i marrë hapat e parë për largim nga Barcelona dhe duket se…

Lajçaku pret marrëveshje Kosovë – Serbi për disa muaj

Negocimi i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian në normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë mund të…

Mbi 97% e popullësisë në Kosovë nuk janë testuar për koronavirus

Që nga dita e parë më 13 mars kur erdhën rastet e para me COVID-19 e…

Mustafa: Në Uashington pres që të fillojë definimi i rrugës që çon në njohje reciproke

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në një prononcim për Gazetën Express ka shpalosur…

Fillon pikturimi i trafostacioneve përmes artit grafik në Prishtinë

Një vepër arti do t’ua tërheqë vëmendjen të gjithë kalimtarëve nga trafostacioni i KEDS-it që gjendet…

Drita përballë Sileksit në Ligën e Evropës

Kampionia e Kosovës, Drita do të përballet me ekipin e Maqedonisë së Veriut, Sileksin në raundin…