Biden rezulton sërish pozitiv me COVID-19, dy herë brenda një muaji

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, ka rezultuar pozitiv me COVID-19, për herë të dytë këtë  muaj.…

Arrestohet polici, dyshohet se kërkoi 800 euro ryshfet për provimin për patentë shofer

Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve, ka arrestuar sot në flagrancë një…

Kurti: Takimi me Blinken, konfirmim i aleancës së fortë me Amerikën

Kryeministri Albin Kurti e ka vlerësuar lartë vizitën pesëditore ne Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton…

Lediana e “Përputhen” në lidhje me djalin nga Kosova

Ish-konkurrentja e “Përputhen” Lediana po shijon lidhjen e saj të dashurisë më një djalë nga Kosova.…

Kurti: Nuk jemi për dokumentet e përkohshme, por po e bëjmë atë që Serbia e bën me qytetarin tonë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se Qeveria e drejtuar prej tij nuk ka qenë asnjëherë për…

Një i vdekur dhe 1332 raste të reja me COVID-19

Në Kosovë në 24 orët e fundit është raportuar për një rast me fatalitet si pasojë…

Einxhel shtatzënë për herë të parë?

Javëve të fundit u përfol shumë në media pritja e ëmbël e Einxhel Shkirës. Moderatorja Einxhel…

Horoskopi 30 korrik 2022

Dashi Fati është në anën tuaj dhe ngjarjet e pritura gjatë ditës do t’ju sjellin emocione,…

Lajm i mirë për adhuruesit e çokollatës së zezë

Herën tjetër kur kërkoni të hani ëmbël, merrni çokollatë të zezë. Shkencëtarët kanë gjetur se kakao…

10684 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në të gjithë vendin në total numri i rasteve aktive me COVID është 10,684. Komuna…