Thaçi për marrëveshjen me Serbinë: Askush nuk duhet frikësuar nga ulja në tavolinën e bisedimeve, përderisa aty janë SHBA-të

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur në konferencën për medie, në lidhje me marrëveshjen mes…

“Bechtel – Enka” i lyp 50 milionë euro për tri kyçje, faturon 1.18 milion euro për çdo muaj të qëndrimit në Kosovë

Rreth 50 milionë euro shtesë po i kërkon konsorciumi “Bechtel-Enka” nga Ministria e Infrastrukturës për dy…

Shtëpia e Bardhë publikon foton e takimit Thaçi-Vuçiq

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, janë takuar në Shtëpinë e…

Buxheti për vitin 2020 ende në fazën e harmonizimit

Qeveria e Kosovës ende nuk e ka aprovuar buxhetin e këtij viti. Zyrtarë të Ministrisë së…

Këshilltari i Thaçit i reagon Ministres së Drejtësisë, e porosit ta lexojë Kushtetutën

Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj, ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të Ministres…

Isa Mustafa i reagon Edi Ramës pasi e quajti tinëzak në politikë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka reaguar ndaj kryeministrit Edi Rama, i…

Rama thotë se Isa Mustafa është tinëzak në politikë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se kryetari i LDK’së…

Pagë 420 euro për ata që do të angazhohen për rindërtimin e shtëpive pas tërmetit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u shpreh sot se në kuadër të programit të rindërtimit vendi…

Replikë e ashpër mes Kurtit e Daut Haradinajt në Kuvend

Një replikë e ashpër është zhvilluar ndërmjet kryeministrit, Albin Kurtit dhe shefit të grupit parlamentar të…

Meta: Pak momente na ndajnë nga nisja e pranverës kuqezi

Dy orë para nisjes së tubimit, Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, ka publikuar një mesazh drejtuar…