PSG rrit interesimin për Haaland

Shumë skuadra janë vënë pas sulmuesit të talentuar të Dortmundit, Erling Haaland. Pas Real Madridi, Juventusit…

25 transferimet më të shtrenjta që i kishte bërë Ferguson te Manchester United

Sir Alex Ferguson cilësohet si njëri ndër trajnerët më të mirë në histori të futbollit. Skocezi…

Gjashtë persona nga Liga Premier rezultojnë pozitiv me koronavirus

Liga Premier ka konfirmuar se gjashtë persona janë të infektuar me koronavirus. Liga angleze ka filluar…

Milot Rashica bëhet baba për herë të parë, publikon foton nga spitali

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës dhe Werder Bremenit, Milot Rashica ka bërë të ditur se është…

Futbolli në Kosovë rifillon me ndeshje të Kupës

Edicioni 2019/20 i futbollit të Kosovës do të rifillojë me ndeshjet e Kupës. Gjysmëfinalja e Kupës…

Konfirmohet interesimi i Barcelonës dhe Bayernit për yllin e Ajaxit

Barcelona dhe Bayern Munichu janë interesuar për transferimin e mbrojtësit anësor të Ajaxit, Sergino Dest, gjatë…

FFK: Superliga rinis me 7 qershor

Java e parë e qershorit është dita kur pritet të rinisë IPKO Superliga. Lajmi është bërë…

Dybala është pajtuar për ta vazhduar kontratën me Juventusin

Ylli argjentinas Paulo Dybala është pajtuar që të firmosë një kontratë të re afatgjate me Juventusin,…

Klubeve të futbollit prej sot u lejohet të stërvisin

Klubeve të futbollit në Kosovë prej sot i është lejuar t’i kthehen stërvitjeve në grup, ka…

Arsenali në bisedime për Kumbullën

Arsenali është futur në garë për transferimin e qendërmbrojtësi të ri shqiptar të Hellas Veronas, Marash…