Sunny Hill Festival

Haxhi Krasniqi shpallet kampion në WBC Silver


Është mbyllur meçi kryesor i mbrëmjes së sotme në mes Haxhi Krasniqit dhe Nadjib Mohammedi.

Pas një sfide shumë të luftuar nga të dy boksierët, fitues është shpallur Haxhi Krasniqi.

Me këtë fitore, Krasniqi e çon në 53 (7 KO) numrin e meçeve të fituara.

Haxhi Krasniqi hasi në një kundërshtar shumë të fortë dhe (ndoshta) nga humbja e shpëtoi referi Ajet Rreci.

Mohammedi është diskualifikuar nga referi pas pesë vërejtjeve publike. Ndodhi kjo në raundin e nëntë. Kështu Krasniqi shënoi fitore jo në mënyrën se si është pritur.

“Sot nuk ishte nata ime, shiu më demoralizoi pak”, u shpreh Haxhi Krasniqi pas fitores sonte.

Në organizimin e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytetin e Kosovës, të gjithë boksierët shqiptarë dolën fitues.

Dielli Vranoci, Valon Ahmeti, Kushtrim Tahirukaj, Bernardin Jakaj, Isuf Kelmendi, James Kraft dhe Armend Xhoxhaj arritën fitore kundër kundërshtarëve.