Horoskopi 13 gusht 2022

Dashi 
 
Është një ditë ideale për ju Dashi i dashur për të introspektuar, reflektuar, rishikuar dhe mbrojtur veten në shenjtëroren tuaj të brendshme mendore. Kushtojini vëmendje ëndrrave që shihni sot, sepse ato do t’ju japin shumë përgjigje për dilemat dhe pasiguritë tuaja.
Imagjinata juaj e zhvilluar dhe kreativiteti juaj janë karakteristikat që do t’ju çojnë drejt suksesit profesional sot. Në planin financiar nuk keni pse të shqetësoheni shumë. Përdor logjikën dhe do të shohësh se ka zgjidhje.

Demi 
 
Sot po e ktheni vëmendjen te miqtë dhe grupet sociale ku bëni pjesë. Ngjarjet dhe zhvillimet e ardhshme do t’ju ndihmojnë të afroheni shumë me miqtë tuaj, por mund të jeni tepër të ndjeshëm ndaj mënyrës se si ata ju trajtojnë dhe mund të bëheni pak ankues.
Profesionalisht, mos u bëni provokues ndaj kolegëve, pa arsye. Në financat tuaja do ketë tronditje, pozitive ose negative.

Binjakët

 

Sot zhvillimet tuaja, si dhe ambiciet tuaja, do të ndikohen fort nga opinioni i të tjerëve, si dhe nga situata në sektorin e familjes. Imazhi juaj social përmirësohet dhe ju fitoni respekt.

Në karrierën tuaj, një pjesë e madhe e synimeve dhe pritshmërive tuaja profesionale do të përmbushen. Mos u përfshini në gara financiare.

Gaforrja 
 
Do të kesh edhe një herë mundësinë të rifitosh optimizmin, të kalosh mirë dhe të filozofosh me një humor të përmirësuar dhe të ngritur për jetën. Kështu që ju arrini, me ndihmën e fatit, të merrni gëzim përmes kontakteve, komunikimeve, studimeve, seminareve, udhëtimeve, njerëzve që janë larg dhe takimeve konstruktive.
Në punë, mos i mbështesni bindjet tuaja në mënyrë të paarsyeshme, sepse mund të shfaqen tensione. Një ditë ideale për të bërë marrëveshje dhe transaksione financiare.

Luani 

Natyra juaj veçanërisht e fortë emocionale, i dashur Luan, është ajo që do t’ju japë zgjidhje për gjithçka që ju ka preokupuar deri tani, e kombinuar sigurisht me mësimet që keni mësuar në të kaluarën, përvojat tuaja dhe intuitën tuaj jashtëzakonisht të fortë. Ju arrini me sharmin tuaj, të bindni të tjerët që t’ju përkëdhelin.
Në fushën e punës, qëllimet tuaja fitojnë thellësi dhe për shkak të largpamësisë suaj, ju i arrini shumë prej tyre. Financiarisht, përpara se të vazhdoni me marrëveshje, kontrolloni nëse ka vërtet kolaterale dhe garanci.

Virgjëresha 

 

Është një ditë kur do të arrini përmes kontakteve, por edhe rrethanave të harmonizoheni me ata që ju rrethojnë dhe të qetësoni apo thjesht të përmirësoni marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Ju pretendoni në çdo mënyrë dhe arrini stabilitet dhe siguri në kontaktet që keni me të tjerët dhe për fat ju ndihmojnë mënyrat tuaja dashamirës.

Në fushën e karrierës, mësoni të bashkëpunoni dhe të përshtateni me kushtet mbizotëruese. Në financat tuaja, më në fund gjeni ekuilibrat e duhur dhe kontrollin e menaxhimit të duhur të tyre.

Peshorja
 
Do të ndjeni nevojën për të ndihmuar dhe për t’u shërbyer nevojave të njerëzve që doni dhe vlerësoni. Kjo tendencë e juaja do të funksionojë në mënyrë konstruktive edhe për ju, edhe pse veprimet tuaja karakterizohen nga vetëmohimi. Ju keni sukses dhe përmbushni të gjitha detyrimet tuaja dhe rinovoni veten.
Ngjarjet dhe disa situata të reja do ju bëjnë të ndiheni sërish siguri profesionale. Mos e privoni veten nga gjërat që doni të bëni, për arsye ekonomike.

Akrepi
 
Sot është gëzimi i fundit emocional për ju, mik Akrep, dhe ju lejon të jeni sërish fëmijë, në çdo mënyrë. Mund të argëtoheni pa hezitim sot, përmes aktiviteteve dashurie, temave artistike, daljeve, argëtimit, temave për fëmijë, dekorimit, zbukurimit dhe arritjeve krijuese.
Në fushën e punës duhet të përfitoni nga krijimtaria juaj e shtuar, në mënyrë që të mund të pushtoni ambiciet tuaja. Në planin financiar do të ishte mirë të mos rrezikoni dhe të mos shpenzoni kot.

  • Shigjetari 
  •  
  • Sot, i dashur Shigjetar, do të gjesh sërish veten, atë që duam shumë. Nevoja juaj për lidhje emocionale me shtëpinë dhe familjen forcohet dhe ju menaxhoni dhe normalizoni marrëdhëniet tuaja familjare dhe farefisnore, të cilat janë kaq të rëndësishme për ju.
  • Në fushën e punës ndoshta jeni pak të stresuar, por kjo nuk ju pengon të përballoni në mënyrë perfekte detyrimet. Financat e shtëpisë mund t’ju rëndojnë sot.

Bricjapi
 
Është koha të flisni me zemrën tuaj dhe të komunikoni me dashuri. Marrëdhëniet tuaja me vëllezërit e motrat forcohen dhe kontaktet tuaja me fqinjët dhe të njohurit përmirësohen dhe normalizohen. Një ditë ideale për dalje konstruktive, komunikime, njohje, takime dhe marrëveshje.
Në punë arrini marrëdhënie të shkëlqyera me kolegët dhe eprorët, sidomos nëpërmjet komunikimit. Thuaj jo shpenzimeve të pamatura sot.

Ujori 
 
Do të merreni me mbrojtjen dhe ruajtjen e blerjeve tuaja si dhe me vlerat tuaja personale. Në veçanti, mund të vendosni të bëni një pastrim në shtëpinë tuaj, të gjërave që nuk ju nevojiten vërtet, por duke qenë se jeni shumë i lidhur me gjërat që ju takojnë, nuk keni hequr qafe ende prej tyre.
Profesionalisht nuk jeni veçanërisht të disponuar për punë, por kokëfortësia dhe puna juaj nuk ju lë kurrë. Sot ka jo pak luhatje ekonomike dhe mund të ndiheni të pasigurt përmes proceseve evolucionare ekonomike të ditës.