Sunny Hill Festival

Horoskopi 13 korrik 2022

Dashi

Mik Dashi, Hëna e Plotë në Bricjap ju paralajmëron për sjellje të matura dhe të pjekura dhe mobilizimin e logjikës, veçanërisht në çështjet e imazhit social.

Nëse jeni të fejuar, përgatituni që besimi mes jush dhe të dashurit tuaj të mos lëkundet për shkak të premtimeve të thyera. Nëse jeni beqarë, disa ngjarje që kanë të bëjnë me personin që ju interesojnë do t’ju tërheqin dhe do ju zhgënjejnë.

Sot do të keni vështirësi në çështjet tuaja profesionale. Në planin financiar do ketë disa humbje, kryesisht nga keqmenaxhimi.

Demi

I dashur Dem, Hëna e Plotë në Bricjap do të sjellë pengesa në kontakte, marrëdhënie në distancë, jashtë vendit, studime dhe udhëtime. Për fat të mirë, aspektet e njëkohshme, Venus Trine Saturn dhe Merkur-Uran Sexx, do të sjellin rimëkëmbjen e vetëbesimit dhe disa lajme tepër të mira.

Nëse jeni beqarë, disa supozime hidhen poshtë në mënyrë trishtuese, për personin që ju intereson. Nëse jeni të përkushtuar, prirja juaj për të qenë arrogantë dhe kërkues, përforcon iluzionet që kanë të bëjnë me marrëdhënien tuaj.

Në karrierë, gjithçka po shkon mirë.

Binjakët

Përshtatuni me punën produktive. Në jetën personale të Binjakëve mbretëron harmonia e plotë. Tani, për ju, në radhë të parë është komoditeti i njerëzve të dashur, kështu që problemet familjare do të zgjidhen veçanërisht lehtë. Ndonjëherë është e dobishme të jetosh një ditë, edhe nëse të gjithë thonë ndryshe. Sigurisht, nuk duhet të kënaqeni me të gjitha gjërat serioze, por t’i lejoni vetes të tregoheni pak të ashpër.

Gaforrja

Ju mund të përfundoni të gjitha punët e grumbulluara së fundmi. Mos e shtyni zgjidhjen e problemeve për më vonë, mos kini frikë të zhyteni në rutinë, fati është në anën tuaj. Në mënyrë të papritur për veten tuaj, ju mund të bëheni një personalitet popullor, një ikonë e vërtetë e stilit. Mos dyshoni në shijen tuaj, shkoni në pazar dhe merrni një gardërobë të re, zgjedhja juaj do të jetë jashtëzakonisht e suksesshme.

Luani

Kjo ditë do të ndihmojë për të arritur sukses në karrierën tuaj, por shumë do të varet nga ju. Horoskopi i rekomandon që Luanët të merren me aktivitetet e tyre profesionale. Merrni kurse të avancuara, ndoshta do t’ju japë një nxitje për rritje të mëtejshme. Mos kurseni në fjalët e buta dhe të ëmbla, do të jeni në gjendje të arrini zemrën e të dashurit tuaj. Bëhuni gati për dhuratat e fatit, mund të jeni të ftuar në një udhëtim romantik. Është e mundur që ju të arrini të përmbushni ëndrrën tuaj të mëparshme. Mendoni për të gjitha detajet e udhëtimit, përgatituni për çdo kthesë të fatit.

Virgjëresha

Dita kontribuon në nënshkrimin e kontratave dhe partneriteteve. Mos u ndalni në gjëra të vogla, përqendrohuni plotësisht në punën tuaj pasi do të keni fat të mirë në anën tuaj. Të dashuruarit e Virgjëreshës mund të shpresojnë për ndjenja reciproke. Kur merrni vendime, jini origjinal, ju meritoni të drejtën të keni mendimin tuaj. Mos ia mohoni vetes kënaqësitë e vogla dhe të mëdha, shkoni në një udhëtim, përditësoni plotësisht veshjet tuaja.

Peshorja

Kjo ditë toleron bujë dhe shpërqendrime të panevojshme, ndaj është më mirë të përmbaheni nga veprimet impulsive dhe shpenzimet e paarsyeshme. Përmbahuni nga risitë dhe eksperimentet. Tani më mirë të mos ndërhyni në rrjedhën natyrore të ngjarjeve. Përpara ka një kohe shumë të mundimshme, kështu që ka kuptim të përmbaheni nga iniciativat. Gatishmëria për veprim është çelësi i një të ardhmeje të suksesshme.

Akrepi

Në këtë ditë do të keni një qasje të arsyeshme dhe serioze ndaj jetës. Kaloni një ditë në një atmosferë të relaksuar, mos ndiqni suksesin e shpejtë, kjo nuk është gjëja më e rëndësishme në jetë. Nëse nuk ndjeni dëshirën për të mbajtur lidhjet e vjetra, ndërpritini ato pa u penduar. Bëni diçka të dobishme, për shembull, rregulloni një apartament. Nuk është e nevojshme të filloni një rinovim madhështor, mund ta rifreskoni paksa brendësinë. Vetëm disa detaje të ndritshme dhe dhoma do të shkëlqejë me ngjyra të reja.

Shigjetari

Kjo ditë do t’ju japë forcë dhe vendosmëri për të përfunduar të gjithë punën e nisur. Shigjetari nën ndikimin e hënës në Bricjap mund të tregojë ashpërsi të tepruar në marrëdhëniet me fëmijët. Lëreni tonin tuaj paralajmërues, filloni të tregoni më shumë interes për punët e brezit të ri. Yjet ju këshillojnë të mendoni se sa të sigurt ndiheni në vendin tuaj të punës. Ndoshta duhet të konsideroni një ofertë më të mirë ose t’i kujtoni menaxhmentit arritjet tuaja.

Bricjapi

Dita do t’ju ndihmojë në zbatimin e planeve, kështu që puna do të debatohet. Sidoqoftë, duhet të mbështeteni në forcat tuaja, pasi nuk është e nevojshme të prisni ndihmë nga të tjerët. Me shumë mundësi, ju mund të gjeni një gjuhë të përbashkët me brezin e vjetër. Nuk ka gjasa që ju të mund ta kaloni mbrëmjen në një atmosferë të qetë dhe paqësore. Merrni pjesë në ngjarje sociale, merrni pjesë aktive në shoqëri, ju meritoni vëmendje dhe komplimente.

Ujori

Dita nxit aktivitetin e vrullshëm. Me shumë mundësi, do të jeni në gjendje të përballoni detyrat dhe madje të bëni më shumë nga të planifikuarat. Tani fati është në anën tuaj, hëna në Bricjap përmirëson statusin shoqëror. Të gjitha veprimet tuaja që tërheqin vëmendjen, janë me interes të madh, veçanërisht në seksin e kundërt. Yjet nuk përjashtojnë ndryshime në fushën profesionale. Nëse dëshironi të mësoni një specialitet të ri ose të gjeni një burim shtesë të ardhurash, veproni, por mos nxitoni të hiqni dorë gjatë gjithë kohës.

Peshqit

Miku i Peshqve, Hëna e Plotë në Bricjap sot do të sjellë pengesa në grupet miqësore dhe shoqërore ku bëni pjesë.

Nëse jeni beqar, mos u tërhiqni nga dashuritë që nuk premtojnë të ardhme dhe stabilitet, thjesht për shkak të pasionit të papërmbajtur. Nëse jeni të fejuar, sot duhet të shmangni grindjet, çarjet dhe sjelljet egoiste në marrëdhënien tuaj me gjysmën tjetër.

Në karrierë mund të ketë disa probleme me kolegët apo partnerët. Financat tuaja nuk do ndryshojnë sot.