Horoskopi 16 shtator 2023

Dashi

Hëna është e kundërt këtë të shtunë dhe mund të sjellë disa komplikime të vogla ose një keqkuptim me gjysmën tuaj më të mirë. Nëse kohët e fundit ka pasur diskutime apo polemika, tani do të ishte më mirë të fokusoheshit tek diplomacia për të mos ju prishur fundjavën. Është më mirë të shmangni sjelljen e fakteve apo situatave nga e kaluara. Ata që drejtojnë një biznes privat ose janë të vetëpunësuar mund të kenë njohuri të shkëlqyera që do të sjellin fitime të menjëhershme. 

Demi

Është një e shtunë që do të rizgjojë dashurinë dhe ndjenjat e mira. Sidomos ata çifte që kanë pasur një rënie në mirëkuptimin e tyre që nga Qershori, tashmë mund të gjenin formën e tyre verbuese të dikurshme, duke rizbuluar edhe dëshirën për të qenë bashkë. Sipas horoskopit të ditës, mund të arrijë edhe një marrëveshje e rëndësishme për çështjet financiare në pritje. Me Jupiterin në shenjë, suksesi do të jetë i garantuar, sidomos për ata që kanë dëshirë të guxojnë.

Binjakët

Puna, studimi dhe jeta praktike rikthehen për të luajtur një rol udhëheqës në këtë fazë të jetës suaj, duke rrezikuar të vendosni ndjenjat në plan të dytë. Saturni mund të sjellë vonesa ose kundërshtime, veçanërisht në nivelin financiar. Ata që punojnë me përqindje do të duhet të jenë të kënaqur në këtë kohë, duke shmangur largimin e punës së tyre aktuale për diçka të pamundur ose të rrezikshme. Në këtë fazë nuk do të jeni mirëkuptues ndaj atyre që mendojnë ndryshe nga ju.

Gaforrja

Qielli juaj është ende mjaft i trazuar. Ndoshta ka nevojë për të rivendosur rendin në një situatë që është bërë gangrenoze dhe që nuk të lejon të ecësh përpara me qetësi. Nga pikëpamja sentimentale, kjo nuk është koha për të “kafshuar” më shumë sesa mund të “përtypni”. Më mirë të përpiqeni ta menaxhoni situatën me diplomaci, duke shmangur përballjen ballë për ballë me çdo situatë të pakëndshme, veçanërisht nëse ka mosmarrëveshje në familje. Gjatë javës së ardhshme do të merrni një konfirmim të rëndësishëm.

Luani

Në këtë fazë të jetës suaj jeni shumë të tensionuar dhe të paduruar. Ndoshta duhet të përpiqeni t’i trajtoni gjërat e rëndësishme në jetën tuaj me më shumë diplomaci. Është e rëndësishme të kesh në krah një person që di të të kuptojë dhe të tregojë dashuri edhe kur nuk je në formë të mirë fizike dhe psikologjike. Këtë fundjavë, mund të ketë disa konflikte të vogla në familje për çështje që kanë të bëjnë me menaxhimin e parave apo disa shpenzime që duhen përballuar. 

Virgjëresha

Këtë fundjavë ndjeni nevojën t’i kushtoni më shumë kohë hobive dhe kohës së lirë. Megjithatë, do t’ju duhet të merrni parasysh edhe nevojat e familjes që pengojnë disi autonominë tuaj. Mundohuni të mos e humbni durimin dhe të mos hyni në konflikt me të tjerët. Sipas horoskopit të ditës nuk do jetë e lehtë të organizoni apo planifikoni fundjavën në bazë të dëshirave tuaja. Ndonjëherë ju duhet të pranoni edhe idenë e plotësimit të nevojave të njerëzve të tjerë duke i vënë ato përpara tuajave.

Peshorja

Marsi po kalon nëpër shenjën tuaj dhe do të sjellë disa tronditje në jetën tuaj në marrëdhënie, por jo vetëm. Shpesh keni ndjenjën e qartë se po humbisni kohë në çështje të parëndësishme, por pa fajin tuaj. Do të jeni të shqetësuar dhe të zemëruar me ata që vazhdojnë të krijojnë polemika. Keni dëshirën dhe nevojën të shikoni përpara pa menduar më për të kaluarën. Hëna në shenjë do të sjellë avantazhe të gjatë kësaj fundjave. Mund të planifikoni një rikuperim të rëndësishëm psikofizik.

Akrepi

Në këtë moment keni disa sfida të rëndësishme për të kapërcyer. Nëse do të dilni fitues apo humbës do të varet vetëm nga ju dhe aftësia ose vendosmëria juaj. Sipas parashikimeve të ditës, shpesh do të prireni të ndjeheni shumë keq për veten për gabimet e bëra në të kaluarën. Do të ishte më mirë të përpiqeshe të shikosh përpara me optimizëm, duke menduar se çfarë mund të kishte qenë dhe çfarë jo. Polemikat e vjetra që kanë të bëjnë mbi të gjitha dashurinë mund të kthehen. Kujdes mos filloni debate, sidomos nëse nisni një punë të re.

Shigjetari

Mëngjesi do të nisë vonë për të lindurit në shenjën e Shigjetarit, ndërsa gjërat do të përmirësohen pasdite. Në përgjithësi, jeni njerëz me diell dhe optimistë, por këtë të shtunë do të jeni në hije dhe negativë. Natyrisht kjo është vetëm një fazë kalimtare që do të zgjidhet vetë në një kohë të shkurtër. Nëse jeni duke përjetuar një histori dashurie që nuk ju stimulon më, mund të vendosni të bëni një pushim të pastër dhe të rimerrni jetën tuaj. Ata që kanë përjetuar kohët e fundit një problem tani do të duan të vazhdojnë përpara.

Bricjapi

Ata që kohët e fundit kanë qenë shumë të zënë dhe u është dashur të merren me projekte të rëndësishme ose punë komplekse, tani do të kenë një dëshirë të fortë për të pushuar dhe për t’u kënaqur me një relaksim. Gjatë javës së ardhshme, do të nevojitet një angazhim më i madh, veçanërisht për ata që kanë shumë gjëra për të bërë ose projekte për të vazhduar. Përpiquni të përdorni tonet e duhura kur jepni këshilla, pasi dikush mund t’i interpretojë ato si imponime.

Ujori

Kjo fundjavë do të jetë e duhura për të gjetur pak qetësi. Sipas horoskopit ditor, tani është një moment i mirë për të hequr disa ngarkesa që ju rëndojnë prej kohësh mbi supet. Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm për marrëdhëniet me personat nën shenjën e Akrepit apo Demit pasi “shkëndijat” dhe përballjet janë në rrugë e sipër. Me Venusin përballë, asgjë nuk merret si e mirëqenë kur bëhet fjalë për dashurinë. Një këshillë për ju, shmangni polemika.

Peshqit

Planetët në opozitë janë shumë sfidues edhe sepse i shtyjnë shenjat e zodiakut që të duhet të rishikojnë jetën e tyre dhe të riprogramojnë projektet, ambiciet dhe stilin e jetesës. Kushdo që kërkon një punë të re, mund ta gjejë veten përballë një muri të vërtetë me tulla. E rëndësishme është të mos dekurajoheni dhe të mos humbisni optimizmin tuaj. Nga data 5 Nëntor sigurisht që do të keni një situatë planetare shumë më inkurajuese, sidomos nga pikëpamja e punës. Mundohuni të qëndroni pranë njerëzve pozitivë për të qëndruar gjithmonë optimistë dhe të qetë.