Sunny Hill Festival

Horoskopi 19 gusht 2022

Dashi

Dashi i dashur, më në fund sot, përmes rrethanave, ngjarjeve dhe zhvillimeve, do t’ju japë besimin dhe sigurinë që keni kërkuar prej kohësh. Nëse jeni të fejuar, sot do të zbuloni se partneri juaj është plotësisht i përkushtuar ndaj jush. Nëse jeni beqarë, do të shihni disa lëvizje diskrete flirtimi nga personi që ju intereson. Në punë do t’ju duhet të bëni më shumë përpjekje për të performuar mirë. Nga ana financiare lajmet janë vetëm pozitive, çfarëdo që të ndiqni sot.This ad server account has been terminated.

Demi

Vetëm përpiquni të mos tërhiqeni nga spontaniteti juaj, por edhe nga prirja për të imponuar dhe kërkuar, në shpërthime emocionale, të cilat do të shkaktojnë zënka dhe mosmarrëveshje, pa asnjë arsye të vërtetë.Nëse jeni beqarë, shmangni arrogancën dhe impulsivitetin në flirtim dhe do të shihni që mund të arrini shumë nga synimet tuaja të dashurisë. Nëse jeni tëfejuar, jeni vazhdimisht gati për një luftë, pa asnjë arsye. Shumë shpenzime të pakuptimta bëni sot dhe pasojat do t’ju stresojnë. Në biznesin tuaj, ju jepni më të mirën tuaj dhe suksesi është i sigurt.

Binjakët

Të dashur Binjakë, dita e sotme ka nevojë për një kujdes të vogël, veçanërisht në lidhje me pritshmëritë, shpresat, idealizimet dhe iluzionet në marrëdhëniet dhe ndërveprimet ndërpersonale.  Ju nuk duhet të tërhiqeni, sepse ka shumë mundësi që disa njerëz t’ju zhgënjejnë, t’ju tradhtojnë ose të provojnë se ishin hipokritë. Nëse jeni të fejuar, shijoni momente butësie, romantike dhe sentimentale me partnerin tuaj. Nëse jeni beqarë, mos investoni sot në njohje të reja dhe fjalë të mëdha, sepse mund të zhgënjeheni. Në fushën e karrierës, përfitoni nga krijimtaria juaj e shtuar, por hiqni dorë nga ëndrrat tuaja. Në planin financiar tani keni mundësinë të organizoheni dhe të bëni plane për të ardhmen e afërt.

Gaforrja

Sot i dashur Gaforre, ti je vërtet në më të mirën tënde. Ju shoqëroheni, punoni për të mirën e përbashkët dhe jeni më të interesuar për njerëzit me të cilët shoqëroheni sesa për veten tuaj. Në përgjithësi, dita karakterizohet nga momente të bukura me miqtë tuaj, zhvillime të papritura dhe surpriza pozitive. Nëse jeni beqarë, ia lini veten një dashurie të re që vjen në jetën tuaj, përmes mjedisit tuaj miqësor. Nëse jeni të fejuar, nëse shmangni prirjen tuaj për pavarësi dhe përleshje, arrini me gjysmën tjetër të rinovoni lidhjen ose martesën tuaj. Shmangni sjelljen tepër miqësore që keni tendencë të shfaqni tani, me kolegët dhe partnerët. Në fushën financiare, ndoshta jeni më bujarë se sa kanë nevojë të tjerët.

Luani

I dashur Luan, sot mund të jetë një ditë e lodhshme, plot përgjegjësi dhe çështje praktike, të cilat ju stresojnë. Por në këtë anë të lodhshme të ditës do të vijnë mundësitë, të cilat do t’ju japin mundësinë të korrigjoni dhe përmirësoni shumë statusin dhe imazhin tuaj shoqëror. Nëse jeni beqarë, sot do të vini re një interes të fortë romantik nga një person për punën tuaj, qoftë më i lartë në pozitë apo më i rritur. Nëse jeni të fejuar, duket se në marrëdhënie ka një ftohtësi dhe mungesë pasioni dhe emocioni.Karriera tërheq pjesën më të madhe të interesit tuaj sot dhe patjetër që do të keni shumë mundësi në këtë fushë për të pasur sukses. Në planin financiar jeni më të organizuar dhe kështu i gjeni zgjidhjet.

Virgjëresha

Ju mund të prisni lajme dhe mesazhe të këndshme që do t’ju japin gëzim, optimizëm dhe mundësi për të arritur shumë nga qëllimet tuaja të larta.Nëse jeni beqarë, bëhuni gati për lojën më të mirë të dashurisë sot. Nëse jeni të fejuar, sigurohuni që të mos përqendroheni vetëm në aktivitetet tuaja shoqërore, duke vënë gjysmën tjetër në vend të dytë.Profesionalisht, por edhe financiarisht, merrni iniciativa dhe guxoni të vazhdoni me marrëveshje dhe bashkëpunime të reja. Fati është padyshim në anën tuaj.

Peshorja

Ju duhet të qëndroni të kujdesshëm dhe të lini kohë të mjaftueshme për të kaluar para se të konstatoni qëllimet e vërteta të të tjerëve dhe nëse duhet të investoni në to.Nëse jeni të fejuar, shijoni momente të nxehta me të dashurin tuaj. Vetëm kujdes mos e teproni, sidomos në çështjet e xhelozisë dhe posesivitetit.  Nëse jeni beqarë, e joshni me lehtësi personin që dëshironi. Profesionalisht fokusohesh te kolegët dhe më në fund kupton se kush e meriton besimin tënd dhe kush jo. Financiarisht, sot vjen rritja e të ardhurave dhe shlyerja e borxheve.

Akrepi

Sot, mik Akrep, ju arrini t’i jepni fund përfundimisht konfuzionit që ka pllakosur marrëdhëniet dhe kontaktet tuaja ndërpersonale. Nëse jeni beqarë, bëhuni gati sot për një njohje të re, me një person që premton vërtet një të ardhme.  Nëse jeni të fejuar, ndjeni sërish kënaqësi dhe siguri në marrëdhënien tuaj, duke shijuar momente romantike dhe butësie me partnerin. Mund të ketë disa situata të vështira që përfshijnë marrëdhëniet me bashkëmoshatarët, por ato do të kapërcehen së shpejti. Në planin financiar do jeni të detyruar të merrni sot disa vendime, të cilat nuk ishit ende gati t’i merrnit.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, sot do të ndjeni se ata që ju rrethojnë po largohen emocionalisht nga ju, ndërkohë që detyrimet praktike dhe çështjet pezull po shtohen vazhdimisht. Sot është padyshim një mundësi e dobishme për të rregulluar biznesin tuaj, për t’u kujdesur për veten, për t’u kujdesur për trupin dhe pamjen tuaj.Nëse jeni beqarë, një person nga vendi i punës ju afrohet romantikisht. Nëse jeni të fejuar partneri juaj sot nuk do t’jua shprehë dashurinë me fjalë, por me veprime, kujdes dhe trajtime të bollshme. Në planin financiar jeni të detyruar të frenoni shpenzimet tuaja, për të mos u stresuar sërish. Profesionalisht, performanca juaj e mirë do të sjellë sukses.

Bricjapi

Sot, mik Bricjap, mund të prisni shumë momente me shoqëri të mirë, për të shijuar të qeshurën, gëzimin dhe argëtimin. Do të keni afirmimin e të tjerëve, për shkak të personalitetit tuaj mbresëlënës dhe shkëlqimit tuaj. Ju keni gjithë vëmendjen dhe shikimet admiruese mbi ju. Nëse jeni të fejuar shijoni pasion dhe momente të buta me të dashurin tuaj.  Nëse jeni beqarë do keni shumë pushtime dhe fansa të pafund dhe nuk do ndaleni së flirtuari. Në karrierë, ju arrini ambicie dhe pranoni lavdërime. Në planin financiar duhet të keni kujdes, sepse shpenzoni në mënyrë joserioze.

Ujori

Gjatë ditës do të vijë një lajm i gëzuar, nëpërmjet një mesazhi apo telefonate, që do të sjellë hare në shtëpi dhe familje. E vetmja gjë për të cilën duhet të keni kujdes sot është rënkimi dhe murmuritja. Nëse jeni të fejuar, më në fund ndiheni të sigurt dhe i besoni partnerit tuaj, pasi ai do t’ju tregojë gjithë përkushtimin e tij në praktikë. Nëse jeni beqarë dhe jeni të interesuar për një dashuri të kaluar, sot është dita që do t’ju japë mundësinë të bëni një lëvizje për t’u rilidhur. Në karrierë rikthehen disa detyrime të vjetra që duhet t’i shlyeni tani, por edhe disa mundësi që duhet t’i shfrytëzoni menjëherë. 

Peshqit

Të dashur Peshq, sot me siguri do të ndjeni se jeta juaj shoqërore është rinovuar, por kjo nuk ju lejon të shpëtoni nga kufijtë. Nëse jeni të fejuar, kërkoni sot një bisedë të thellë me partnerin tuaj, duke shmangur zënkat, keqkuptimet dhe mosmarrëveshjet e forta. Nëse jeni beqarë dhe jeni të interesuar për një person të caktuar, sot ka mundësi që ai të përpiqet të kontaktojë me ju. Në karrierë, diçka e re po vjen dhe ju emocionon vërtet. Megjithatë, nga ana financiare do të ketë shpenzime për një automjet apo për vëllezërit e motrat.