Horoskopi 2 shtator 2022

Dashi

Dashi i dashur, me opozitën Merkur-Jupiter sot, keqkomunikimi mund të sjellë situata dhe pasoja negative, të cilat mund të jenë të përkohshme, por sigurisht që do të ndikojnë në fushën e rëndësishme të marrëdhënieve dhe kontakteve tuaja ndërpersonale.

Nëse jeni beqarë, mos investoni në njohje të reja dhe fillime të reja, nëse nuk doni të bini nga retë.

Në karrierë do të ketë zhgënjime. Edhe sektori financiar ka nevojë për vëmendje, pasi shpenzoni në mënyrë të pamatur.

Demi

Dem i dashur, me opozitën Mërkur-Jupiter sot duhet t’u përgjigjeni menjëherë detyrave dhe detyrimeve tuaja të përditshme, duke qenë se e keni vendosur jetën tuaj në rregull. Gjithashtu, nëse nuk doni të ekspozoheni, pranoni gabimet tuaja, pa fajësuar vazhdimisht ata që ju rrethojnë.

Nëse jeni beqar, pamja juaj e re me siguri do t’ju sjellë fansa dhe pushtime. Nëse jeni të fejuar, disa zbulime do t’ju shkaktojnë shumë probleme në marrëdhënien me partnerin.

Në punë, sigurohuni që të mbani një marrëdhënie të ekuilibruar me kolegët tuaj. Në planin financiar bëni shpenzime të panevojshme dhe pendoheni.

Binjakët

Miku Binjak, me opozitën Merkur-Jupiter, dita mund të fshehë rreziqe, nëse nuk e frenoni menjëherë arrogancën dhe papjekurinë. Kalofshi bukur, por sigurohuni që të qëndroni në tokë, mos kërkoni gëzim kalimtar, duke u mbështetur në fjalë dhe premtime të mëdha, sepse me siguri do të zhgënjeheni.

Nëse jeni të fejuar, do të keni plot momente të bukura, romancë dhe pasion me partnerin tuaj. Nëse jeni beqarë, duhet të jeni pak më të kujdesshëm për njohjet dhe pushtimet e reja, që do të keni sot, sepse mund të mos jenë aq të mira sa duken.

Në karrierë, mos merrni vendime sot, pasi jeni shumë optimistë. Në planin financiar shmangni rrezikun.

Gaforrja

I dashur Gaforre, me opozitën Merkur-Jupiter sot, duhet të jeni shumë të kujdesshëm në çështjet që kanë të bëjnë me shtëpinë dhe familjen, në mënyrë që të merrni vendime të sakta dhe të pjekura. Mund të ketë konfuzion në marrëdhëniet tuaja familjare dhe familjare, por duhet të qëndroni të qetë dhe të qetë.

Nëse jeni beqarë, largohuni patjetër nga një person nga e kaluara juaj romantike, sepse patjetër do të lëndoheni.  Nëse jeni të fejuar, mos u ankoni dhe ankoni dhe kërkoni që partneri juaj të korrigjojë gabimet e së kaluarës që tashmë janë kapërcyer.

Mbroni sa më shumë kolegët tuaj, për të shmangur keqkuptimet e pakuptimta. Shpenzimet e shtëpisë po rriten dhe ju jeni të stresuar.

Luani

Miku Luan, me opozitën Mërkur-Jupiter, nuk është periudha ideale për asnjë lloj fillimi të ri dhe për më tepër, tregohuni veçanërisht të kujdesshëm në lëvizjet tuaja.  Gjithashtu, bëni kujdes të mos përfshiheni në thashetheme, sepse do të ekspozoheni, pas zbulimeve që nuk priten.

Nëse jeni beqar, duhet të disiplinoni veten në mënyrë komunikuese kur flirtoni dhe të vendosni kufijtë e duhur në dashuri, pa ikur. Nëse jeni të fejuar, duhet të shmangni keqinterpretimet, fjalët e mëdha dhe premtimet e rreme, sepse do të shkaktohen zënka.

Në karrierën tuaj, ju rishikoni situatat dhe ndiheni të lodhur. Në planin financiar do ketë shpenzime të papritura udhëtimi.

Virgjëresha

E dashur Virgjëreshë, me opozitën Merkur-Jupiter sot duhet të mbroni blerjet dhe të mirat tuaja materiale, pasi tani mund të lindin disa probleme në të gjitha llojet e çështjeve praktike, veçanërisht për shkak të besimit të tepruar tek vetja, por edhe tek ata që ju rrethojnë.

Nëse jeni të fejuar, rrezikoni stabilitetin e jetës suaj të dashurisë dhe marrëdhënies tuaj në mënyra të ndryshme.  Nëse jeni beqar, sigurohuni që të bëni premtime që mund t’i mbani në mënyrë që personi që ju intereson të mos ju keqkuptojë.

Në punë ka pengesa të papritura dhe keni vështirësi me çështjet dhe detyrimet pezull. Në planin financiar do keni humbje sot.

Peshorja

Peshore të dashura, me opozitën Merkur-Jupiter sot do të keni mundësi për aktivitete, të cilat në fillim ju emocionojnë dhe ju kënaqin, por duhet t’i mbani pritshmëritë tuaja të ulëta në mënyrë që të mos zhgënjeheni më vonë dhe të mos rrezikoni atë që keni tani që keni.

Nëse jeni beqarë, sot mos u tërhiqni nga fjalët, sjelljet apo situatat që nuk janë ashtu siç duken, sepse thjesht emocionoheni lehtë dhe i besoni verbërisht flirtit tuaj. Nëse jeni të fejuar , kufizoni kërkesat dhe lakminë nga partneri juaj.

Mos e merrni si të mirëqenë favorin tuaj aktual profesional dhe financiar. Rreziku dhe besimi i tepërt do të sjellin pasoja të pakëndshme, pa e pritur.

Akrepi

Miku Akrep, me opozitën Merkur-Jupiter sot, do t’ju duhet të përballeni me një të vërtetë të madhe, të cilën deri më tani nuk keni pranuar ta pranoni! Nuk është dita më e përshtatshme për t’i besuar intuitës dhe instinktit, pasi tani mbizotërojnë iluzionet tuaja!

Nëse jeni të përkushtuar, ka shumë mundësi që të mësoni një sekret dashurie të partnerit tuaj.  Nëse jeni beqarë, sot duhet të balanconi zemrën apo mendjen, duke shmangur fillimet e reja.

Në fushën e karrierës, përpiquni të mos harroni detyrat tuaja të përditshme.  Shpenzimet e pamenduara që keni bërë në të kaluarën tani po tregojnë pasojat e tyre të pakëndshme.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, me opozitën Merkur-Jupiter sot, përpiquni të mos shkatërroni marrëdhëniet me miqtë tuaj, duke i marrë si të mirëqenë dhe sigurohuni që të shmangni thashethemet për ta, sepse rrezikoni të ekspozoheni dhe nuk do të dini si të justifikoheni.

Nëse jeni beqar, mos e ngatërroni miqësinë me dashurinë. Një sjellje miqësore nuk do të thotë domosdoshmërisht një qasje romantike, ndaj bëni kujdes të mos ekspozoheni. Nëse jeni të fejuar mos e merrni për të mirëqenë partnerin tuaj tjetër, duke shkaktuar zënka, absolutisht për asnjë arsye.

Profesionalisht shmangni zënkat në ambientet e kolegjit, ndërsa financiarisht u thoni jo shpenzimeve dhe shpërdorimeve të pakuptimta.

Bricjapi

I dashur Bricjap, me opozitën Merkur-Jupiter sot, ju kapin gabimet e komunikimit, flisni shumë, ekspozoni veten dhe prishni imazhin tuaj të mirë shoqëror. Mos e mbivlerësoni veten, mos u besoni të tjerëve pa hezitim dhe mbani sekretet tuaja të mbrojtura nëse nuk doni të ekspozoheni dhe kundërshtarët tuaj përfitojnë.

Nëse jeni të fejuar, shmangni sjelljet dogmatike dhe sigurohuni që të jeni në përputhje me premtimet që i keni bërë partnerit tuaj.  Nëse jeni beqarë, mos u zhytni në flirtim, brenda një hapësire profesionale, që ju ekspozon.

Duhet kujdes në fushën e karrierës, në mënyrë që të shmangen gabimet serioze që janë të vështira për t’u korrigjuar më vonë. Në planin financiar thuajini jo marrëveshjeve dhe vendimeve sot.

Ujori

Miku Ujor, me opozitën Merkur-Jupiter, patjetër do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje rrjedhës së bisedave tuaja. Bisedat dhe fjalët mund të fshehin kurthe, të cilat nuk do mund t’i dalloni drejtpërdrejt, pasi jeni mjaft të nxituar dhe të pakujdesshëm. Nëse planifikoni të lëvizni tani, jini të organizuar në mënyrë perfekte.

Nëse jeni të fejuar duhet t’i kushtoni vëmendje sjelljes suaj ndaj partnerit sot, që të mos shkaktohen përçarje. Nëse jeni beqar përmes zbulimeve, do të zbuloni se keni qenë shumë optimistë dhe keni pasur pritshmëri të mëdha për personin që ju intereson.

Në punë, mobilizoni menjëherë seriozitetin dhe pjekurinë.  Në financat tuaja, mos u tërhiqni nga teprimet, sidomos në blerje.

Peshqit

Miku i peshqve, me opozitën Merkur-Jupiter sot jeni tërhequr në teprime, për të cilat më vonë do të pendoheni. Thuaj jo spontanitetit, eksitimit të tepruar dhe nxitimit sot. Duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm në vlerësimet tuaja, pasi ekziston mundësia për të nxjerrë përfundime të gabuara për disa nga marrëdhëniet tuaja ndërpersonale.

Nëse jeni të përkushtuar, jeni të tërhequr në gabime dhe keni nevojë të fortë për dominim në marrëdhënien tuaj! Nëse jeni beqarë mund të prisni një njohje interesante, por duhet kohë para se të investoni, ndaj mbani një shportë të vogël!

Në planin financiar duhet të jeni të kujdesshëm, të kujdesshëm dhe më dyshues ndaj kontratave! Në karrierën tuaj do të ketë zbulime që do t’ju zhgënjejnë.