Sunny Hill Festival

Horoskopi 20 gusht 2022

Dashi

Miku Dashi, sot jeni në humor të mirë dhe dëshironi të kërkoni të përmirësoni jetën tuaj shoqërore.Ju mund të prisni shumë mesazhe, telefonata, lajme të këndshme dhe sugjerime për takime, por edhe për dalje. Beqarët shijojnë flirtin, njohjet e reja, mesazhet, telefonatat, një fakt që i rinovon. Nëse jeni të fejuar, përmirësoni komunikimin me partnerin dhe vazhdoni lehtësisht të zgjidhni problemet e marrëdhënies. Në profesion dhe në para, dita është ideale për marrëveshje, kontrata dhe nënshkrime.

Demi

Ju mbroni ata që doni dhe ata jua kthejnë në çdo mënyrë. Disa ngjarje dhe situata do t’ju bëjnë të rifitoni vetëbesimin dhe vetëbesimin tuaj. Nëse jeni beqarë, do të keni komunikime të caktuara dashurie, të cilat do t’ju rikthejnë vetëvlerësimin. Nëse jeni të fejuar, mos u bëni shtypës kot me të dashurin tuaj. Përfitoni nga dita, për momente sensuale me të.Nuk do ketë zhvillime të mëdha profesionale sot dhe gjithçka do të shkojë mirë. Në planin financiar do zgjidhni problemet e vjetra.

Binjakët

Nëse frenoni prirjen tuaj për t’u sjellë me arrogancë dhe disi egoiste në ndërveprimet tuaja, sot do të jetë një ditë e mrekullueshme plot momente të lumtura.Nëse jeni beqarë, dita do të sjellë shumë admirues dhe pushtime në këmbët tuaja. Nëse je fejuar, duhet të vendosesh në vendin e partnerit para se të fillosh të ankohesh dhe të zihesh. Sektori i dhomave të gjumit po përmirësohet. 
Në biznesin tuaj, vullneti juaj i palodhshëm do të japë fryte. Financiarisht, të ardhurat vijnë nga askund.

Gaforrja

Gjeni paqen me veten dhe më në fund kapërceni fobitë, ankthin dhe fajin, si dhe përvojat dhe kujtimet negative. Merrni vendime me intuitën dhe instinktin tuaj si aleat dhe zbatoni planet tuaja në të ardhmen e afërt.Nëse jeni të fejuar, do të keni konfirmim emocional nga partneri tjetër, në mënyra të ndryshme. Nëse jeni beqarë, do shqetësoheni për një dashuri të vjetër, përmes një lajmi apo komunikimi në prapaskenë dhe mund të kërkoni rilidhjen. Në fushën e karrierës, jeni shumë kreativ dhe lehtësisht i adaptueshëm. Në planin financiar, ju gëzoni favore absolute. 

Luani

I dashur Luan, sot do të shijoni aktivitete të gëzueshme me miqtë dhe përveç kësaj, do të forconi miqësitë tuaja në mënyra të ndryshme. Humori juaj përmirësohet dhe jeni gati për ndryshime sot. Përveç kësaj, një mik i juaji shumë i mirë do t’ju ndihmojë të arrini një qëllim të lartë! Nëse jeni vetëm, dita e sotme do të sjellë njohje të reja dhe dashuri të rrufeshme. Nëse jeni të fejuar, rinovoni dashurinë me partnerin tuaj dhe shijoni ditën së bashku. Në karrierën tuaj, ju shquheni për idetë tuaja novatore. Në planin financiar nuk është një ditë e mirë për opsione apo Pazar. 

Virgjëresha

Thirrni pjekurinë, mençurinë dhe racionalitetin për të ndjekur dhe arritur qëllime të larta dhe ambicie të mëdha. E vetmja gjë që duhet të shmangni është tendenca juaj për të qenë kërkues dhe dogmatik.Nëse jeni beqarë do ketë flirt me dikë nga ambienti i punës. Nëse jeni të fejuar, përpiquni të mos i hiqni nervat që keni nga puna te partneri. Në karrierën tuaj do të arrini të bini në sy, pikërisht ashtu siç dëshironi. Në planin financiar do keni favore dhe marrëveshje të dobishme. 

Peshorja

Sot je shumë optimiste dhe plot argëtim. Do të zbuloni se fati është në anën tuaj, çfarëdo që të bëni dhe çfarëdo qëllimi që ndiqni. 
Nëse jeni beqarë, do të merrni një mesazh dashurie që do t’ju japë gëzim të madh ose do të bëni një njohje emocionuese. Nëse jeni të fejuar, kujdesuni sot për partnerin, dilni, shoqëroheni me miqtë dhe kaloni sa më mirë.
Në karrierën tuaj, thuajni jo thashethemeve sot. Në planin financiar shpenzoni shumë, për hir të kalimit të mirë.

Akrepi

Dita është ideale për fillime të reja dhe ju çliron nga situatat toksike.
Erotizmi, pasioni dhe momentet e nxehta janë në program, për ju që jeni të përkushtuar. Nëse jeni beqarë, sot do arrini të plotësoni një dëshirë të thellë, në lidhje me personin që ju intereson. Në fushën e karrierës, mos u mundoni të manipuloni të tjerët. Në planin financiar vijnë të ardhura shtesë, në mënyrë të papritur.

Shigjetari

Sot, i dashur Shigjetar, përqendroheni në të gjitha marrëdhëniet dhe ndërveprimet tuaja ndërpersonale, duke i përmirësuar ato në maksimum. Dita është e përshtatshme për të arritur normalizimin e një marrëdhënieje që u trondit nga zënkat dhe keqkuptimet. Jeni të dashur dhe të kërkuar dhe do të zbuloni se të tjerët ju duan gjithmonë pranë tyre. Nëse jeni të fejuar sot është dita e duhur për të shijuar një atmosferë romantike me partnerin tjetër. Nëse jeni beqarë, përfitoni nga pamja juaj simpatike dhe do të shihni se si do të fitoni personin që dëshironi, me lehtësi.

Bricjapi

Gjatë kësaj dite duhet të bëni më shumë përpjekje për të ruajtur qetësinë dhe për të mos u nevrikosur. Kujdes edhe me fjalët që do ju thoni të afërmve. Për ju që keni një lidhje do ketë momente shumë pasiononte, me çmenduri të vogla dhe me kënaqësi pafund. Shfrytëzojeni çdo çast deri në maksimum. Ju beqarët do tërhiqeni shumë nga një person, i cili nuk është për ju. Edhe pse do e kuptoni përsëri nuk do mundin dot t’i shmangeni. Në punë gjërat nuk kanë për të qenë të lehta nëse nuk arrini të përqendroheni. Mundohuni të lini çdo gjë tjetër mënjanë dhe të fokusoheni tej objektivat. Financat nuk do jenë shumë të mira kështu që mundohuni t’i kufizoni sa të mundni shpenzimet.

Ujori

Ka shumë mundësi që e shkuara e hidhur të kthehet sot në jetën tuaj dhe do ju trishtojë pafundësisht. Humori i keq do ju pushtojë shpejt. Ju që jeni në një lidhje do të keni disa mosmarrëveshje dhe do ju mungojë energjia për t’iu bërë ballë. Qetësohuni dhe mendojini gjërat me kujdes. Ju beqarët do jeni joshës dhe do takoni dikë interesant. Mos mendoni menjëherë për martesën sepse ajo nuk është një lojë fëmijësh. Në punë duhet patjetër të merreni më shumë me detajet dhe me gjërat për të cilat më parë jeni kritikuat. Po bëtë gabime keni për të pasur probleme më të mëdha. Për sa iu përket financave ka ardhur momenti t’i organizoni më mirë. Mundohuni të shmangni disa shpenzime të panevojshme.

Peshqit

Bëjini sytë katër gjatë kësaj dite dhe mos bëni asnjë veprim të nxituar nëse nuk doni të vuani. Ju të dashuruarit edhe njëherë tjetër duhet të tregoheni vigjilentë dhe të mos hidhni hapa të nxituara. Mos ia vini re partnerit disa kritika që do iu bëjë sepse ai do i thotë pa u menduar. Për ju që jeni ende beqarë ka për të qenë një ditë e qetë dhe pa takime. Shfrytëzojeni për të qëndruar me miqtë ose me familjarët. Në punë keni për të kaluar një ditë të qetë dhe do dini si t’i organizoni gjërat më së miri. Falë edhe ndihmës së bashkëpunëtorëve çdo gjë do ju ecë për mrekulli. Në planin financiar do mbizotërojë gjithë kohës ekuilibri. Shpenzimet bëjini me kursim.