Horoskopi 22 gusht 2022

Dashi

Dashi i dashur, treshja e sotme Mërkur-Pluton do t’ju ofrojë mundësi dhe mundësi të pafundme, të cilat do t’i shërbejnë nevojës tuaj të fortë për t’u marrë me çështjet pezull, detyrimet dhe çështjet praktike të përditshmërisë suaj. Përveç kësaj, sot është një ditë ideale për të filluar stërvitjen ose dietën.

Nëse jeni të fejuar do ta lini pas dore lidhjen tuaj sot, për shkak të detyrimeve tuaja të shtuara. Nëse jeni beqarë, një dashuri e re pasionante do të lindë sot, përmes ambientit tuaj profesional!

Zhvillimet në karrierë do të jenë absolutisht të favorshme. Në planin financiar tregohuni dyfish të kujdesshëm në marrëveshjet financiare sot.

Demi

I dashur Dem, dita e sotme sigurisht që premton momente argëtuese dhe të këndshme. Me treshen Mërkur-Pluton, ju projektoni veten tuaj më të mirë në jetën tuaj shoqërore dhe mbusheni me admirim. Do të ketë shumë zhvillime, në ndërveprimet ndërpersonale dhe sociale, çështjet që kanë të bëjnë me fëmijët, veprimet krijuese dhe daljet rekreative.

Nëse jeni beqarë, sot do të keni mundësi të pafundme dhe zgjedhje romantike, pushtime dhe fansa. Nëse jeni të fejuar, përgatituni për shumë mundësi, të cilat do t’ju japin mundësinë për të konsoliduar, zyrtarizuar dhe rindezur marrëdhënien tuaj.

Fati është plotësisht në anën tuaj në çështjet tuaja financiare! Në karrierën tuaj mund të lodheni, por në fund do të keni sukses.

Binjakët

Të dashur Binjakë, Treshja Mërkur-Pluton sot është absolutisht e dobishme për ju, nëse përfitoni nga mundësitë që do t’ju vijnë sot, me mençuri dhe inteligjencë.

Nëse jeni të fejuar shijoni së bashku me partnerin, rinovimin emocional në lidhjen tuaj dhe shumë momente romantike, të buta. Nëse jeni beqarë, shfrytëzoni mundësinë e madhe që do të vijë sot, për një ribashkim pasionante me një dashuri të vjetër.

Në karrierë, gjërat po bëhen gjithnjë e më të mira! Financiarisht ka një zgjidhje financiare që ka të bëjë me një person familjar.

Gaforrja

I dashur Gaforre, dita e sotme është padyshim konstruktive për jetën dhe përditshmërinë tuaj. Ju gëzoni favore në aktivitete dhe tubime shoqërore, por edhe në të gjitha llojet e udhëtimeve.  Nëse jeni të fejuar, një shëtitje argëtuese sot me të dashurin tuaj do të rindez absolutisht lidhjen tuaj. Nëse jeni beqarë, ju mirëpresin flirtet, kontaktet e këndshme seksuale, mesazhet e lumtura, njohjet e reja dhe shumë takime.

Çështjet profesionale dhe financiare, gjeni zgjidhjen e tyre. Thuaju po ofertave dhe fillimeve të reja.

Luani

Miku Luan, përgatitu sot për ngjarje dhe situata pozitive, falë ndihmës së trinës Mërkur-Pluton. Do të jeni në gjendje të provoni vlerën tuaj dhe të përmbushni lehtësisht disa dëshira dhe të zbatoni plane, të cilat më në fund do t’ju rikthejnë vetëbesimin dhe vetëvlerësimin.

Nëse jeni beqarë, më në fund do të merrni një përgjigje nga personi që ju intereson. Nëse jeni tëfejuar , përgatitni momente seksualiteti dhe sensualiteti me partneritetin tjetër. Përveç kësaj, ju mund të prisni prova të përkushtimit të tij ndaj jush.

Planet tuaja financiare janë vënë në zbatim sot.

Virgjëresha

E dashur Virgjëreshë, një ditë e përkryer për shenjën tuaj! Me çdo kusht, përfitoni nga treshja veçanërisht pozitive Merkur-Pluton dhe do të shihni se si do të arrini lehtësisht dëshirat e thella, qëllimet dhe ambiciet e larta! Ju zbatoni planet dhe idetë tuaja dhe ndryshoni rrënjësisht gjithçka që nuk ju pëlqen!

Nëse jeni beqarë, shijoni një ditë plot pushtime, fansa, njohje të reja dhe flirte. Nëse jeni të fejuar, momentet e pasionit dhe seksualitetit do të rinovojnë marrëdhënien tuaj me partnerin.

Në karrierën tuaj, ju shpërbleheni për mundin tuaj të deritanishëm! Edhe në planin financiar zhvillimet do jenë të favorshme për ju.

Peshorja

Shijoje një ditë plot qetësi dhe besim. Treshja Mërkur-Pluton ju rinovon psikologjikisht, përmirëson disponimin tuaj, largon të gjitha situatat e vështira dhe ju çliron nga përvojat dhe kujtimet e pakëndshme. Do të ishte mirë, sot, të dëgjoni intuitën dhe instinktin tuaj.

Nëse jeni beqarë, bëhuni gati për një njohje të re të rëndësishme dhe shumë simpatike. Nëse jeni të fejuar, mund të prisni shumë momente të nxehta me partnerin, e përveç kësaj do të afroheni edhe emocionalisht, pasi dita është veçanërisht e shoqërueshme.

Në karrierë, disa zbulime do të bëjnë shumë vështirësi të kapërcehen më në fund.

Akrepi

Miku Akrep, mund të presësh ndryshime të pafundme pozitive dhe zhvillime spektakolare në përditshmërinë tënde, të cilat i ke dëshiruar prej kohësh, me ndihmën e treshes Mërkur-Pluton. Prisni momente të gëzueshme me miqtë tuaj, si dhe rindezje të miqësive tuaja, në mënyra të ndryshme!

Nëse jeni beqarë, sharmi, erotizmi dhe personaliteti i zjarrtë do t’ju ndihmojnë të joshni personin që ju intereson. Nëse jeni të fejuar, i arrini qëllimet me gjysmën tjetër dhe në të njëjtën kohë, shijoni momente sensuale dhe pasionante me të.

Në planin financiar, patjetër do të keni sukses. Në karrierën tuaj, nëse shmangni gabimet provokuese, gjithçka do të shkojë mirë.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, ju përfitoni shumë nga aspekti i sotëm dinamik Merkur-Pluton Trine! Do të arrini të zbuloni veprime të fshehura të disa njerëzve që ju shqetësojnë drejtpërdrejt dhe përpiqen të përfitojnë nga ju. Ju duhet t’i besoni pa frikë njohurive tuaja të zgjeruara dhe të përdorni bindjen tuaj në mënyrë konstruktive.

Nëse jeni të fejuar, sot është padyshim dita ideale për të stabilizuar marrëdhënien tuaj dhe për të hedhur një themel të fortë. Nëse jeni beqarë, ju pëlqen flirti cilësor, njohjet e jashtëzakonshme dhe pushtimet e mëdha!

Në fushën e punës jeni mjaft të favorizuar, përderisa shfrytëzoni mundësitë. Do të keni favore edhe në sektorin financiar, pasi vijnë të ardhura shtesë.

Akrepi

Miku Akrep, mund të presësh ndryshime të pafundme pozitive dhe zhvillime spektakolare në përditshmërinë tënde, të cilat i ke dëshiruar prej kohësh, me ndihmën e treshes Mërkur-Pluton. Prisni momente të gëzueshme me miqtë tuaj, si dhe rindezje të miqësive tuaja, në mënyra të ndryshme.

Nëse jeni beqarë, sharmi, erotizmi dhe personaliteti i zjarrtë do t’ju ndihmojnë të joshni personin që ju intereson. Nëse jeni të fejuar, i arrini qëllimet me partnerin tjetër dhe në të njëjtën kohë, shijoni momente sensuale dhe pasionante me të.

Në planin financiar, patjetër do të keni sukses. Në karrierën tuaj, nëse shmangni gabimet provokuese, gjithçka do të shkojë mirë.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, ju përfitoni shumë nga aspekti i sotëm dinamik Merkur-Pluton Trine. Do të arrini të zbuloni veprime të fshehura të disa njerëzve që ju shqetësojnë drejtpërdrejt dhe përpiqen të përfitojnë nga ju. Ju duhet t’i besoni pa frikë njohurive tuaja të zgjeruara dhe të përdorni bindjen tuaj në mënyrë konstruktive.

Nëse jeni të fejuar, sot është padyshim dita ideale për të stabilizuar marrëdhënien tuaj dhe për të hedhur një themel të fortë. Nëse jeni beqarë, ju pëlqen flirti cilësor, njohjet e jashtëzakonshme dhe pushtimet e mëdha.

Në fushën e punës jeni mjaft të favorizuar, përderisa shfrytëzoni mundësitë. Do të keni favore edhe në sektorin financiar, pasi vijnë të ardhura shtesë.

Bricjapi

I dashur Bricjap, sigurohuni që të shfrytëzoni mundësitë e shumta që do t’ju jepen sot, në mënyrë që të arrini qëllime madhështore dhe të zbatoni ide e plane të të gjitha llojeve. Nëse jeni beqarë, dita e sotme do ju ofrojë shumë njohje të reja simpatike, mundësi për takime romantike dhe zbulime që do t’i shërbejnë qëllimeve tuaja. Nëse jeni të fejuar, kaloni shumë mirë me partnerin dhe rinovoni lidhjen, me daljet argëtuese.

Në punë duhet të shmangni gabimet nga pakujdesia dhe nxitimi.

Ujori

Miku Ujor, ka ardhur dita kur do t’i jepni fund problemeve dhe vështirësive të vjetra që ju shqetësojnë prej kohësh. Nëse jeni të fejuar, rinovoni sektorin e dhomës së gjumit me partnerin tjetër dhe kaloni sa më mirë së bashku. Nëse jeni beqarë do keni shumë mundësi sot për të joshur personin që dëshironi me personalitetin tuaj simpatik.

Në punë do ketë ulje-ngritje, por në fund gjithçka do t’ia dalë. Çështjet tuaja financiare do të jenë padyshim në favor.

Peshqit

Mik Peshq, dita është ideale për të rindezur dhe përmirësuar të gjitha marrëdhëniet dhe ndërveprimet tuaja ndërpersonale. Njerëzit që ju rrethojnë do t’ju japin vetëm gëzim dhe do t’ju japin kënaqësi të konsiderueshme. Nëse jeni beqar, përfitoni nga rasti për të nisur një lidhje të re të bukur që premton. Nëse jeni të fejuar, ju pëlqen të rindizni marrëdhënien tuaj, duke rinovuar jetën tuaj të përditshme me të dashurin tuaj.

Marrëdhëniet dhe bashkëpunimet tuaja po përmirësohen sot. Në financa gjeni ekuilibrat që kishit.