Horoskopi 23 korrik 2022

Dashi

Një takim romantik do t’ju magjepsë, ose një propozim nga partneri juaj do t’ju bëjë të hidheni nga gëzimi.

Nëse jeni beqarë, fusha e dashurisë do jetë veçanërisht e këndshme, me mesazhe dhe flirte. Nëse jeni të fejuar , sot humori i lehtë do të fitojë dhe me siguri do të keni shumë mundësi me partnerin për të kaluar një kohë të mirë së bashku.

Ambiciet dhe synimet profesionale sot përmbushen, kryesisht falë bashkëpunimit të mirë. Në planin financiar do të vijë një zgjidhje për një problem që ekziston prej kohësh.

Demi

Ju projektoni aftësitë tuaja profesionale në mënyrën më të mirë dhe ju hapen mundësitë. Me Hënën e shenjës së Binjakëve ju mbroni arritjet tuaja dhe siguroni burime më të mira.

Nëse jeni beqar, i merrni seriozisht marrëdhëniet tuaja romantike dhe tani po përpiqeni të gjeni gjysmën tjetër, e cila do të plotësojë disa kushte të pritshmërive tuaja, përmes flirtit. Nëse jeni të fejuar partneri juaj e kupton se kur vërtet dashuroni, jepni veten plotësisht, bëni veprime dhe nuk thoni fjalë të pakuptimta dhe fjalë për fjalë nuk keni sy për askënd tjetër.

Në punë, besueshmëria dhe efikasiteti juaj njihen. Financat, vijnë nga askund, të ardhura shtesë.

Binjakët

Të dashur Binjakë, sot të shtunë me treshen Mërkur-Jupiter merrni një propozim, një lëvizje apo një lajm të këndshëm, i cili do t’ju bëjë të buzëqeshni dhe të shihni para syve përmbushjen e një dëshire apo një ëndrre që keni pasur për të ardhmen tuaj.

Periudha ideale për udhëtime, njohje, ndërrim të mjeteve të transportit dhe sigurisht për rrjetëzim dhe njohje të reja. 

 Nëse jeni beqarë, sot do e kuptoni se asgjë nuk është e pamundur, sidomos nëse e pretendoni me pasion dhe vullnet.  Ju magjepsni të gjithë me gjithë dinamizmin që rrezatoni dhe askush nuk do t’i rezistojë dot sharmit tuaj të parezistueshëm dhe të zjarrtë komunikues. Nëse jeni të fejuar përgatituni për momente të nxehta me partnerin

Ju jepni të gjithë energjinë tuaj për të punuar dhe sigurisht që i arrini qëllimet. Në planin financiar do bëni gabime menaxheriale për shkak të nxitimit apo rrezikut.

Gaforrja

Një propozim financiar, një marrëveshje, një diskutim për çështjet e punës, pritet të jetë surpriza e këndshme e periudhës që do t’ju ofrojë dallim, pushtim dhe realizim të qëllimeve profesionale.

Nëse jeni beqarë, kujdes nga idealizimet dhe iluzionet tuaja ndaj personit që ju intereson, sepse mund të lindin zhgënjime nga pritshmëritë e tepërta. Nëse jeni të fejuar, mos u përfshini në një histori të prapaskenës apo të fshehur, sepse do të jeni në rrezik zbulimesh.

Në biznesin tuaj sot mbyllni çështjet e pazgjidhura por edhe mbroni veten nga vështirësitë.  Ekonomikisht zhvillimet sot do të jenë vetëm pozitive.

Luani

Luani im i dashur sot  do ta gjesh sërish veten, do të bësh plane, do të rifitosh optimizmin, do të udhëtosh, do të marrësh lajme të gëzueshme për dokumente, studime, apo më në fund do të shkojë ai hap i madh profesional.

Nëse jeni beqar, mos ngatërroni miqësinë me dashurinë, sepse thjesht mendoni se edhe interesi miqësor është romantik.  Nëse jeni të fejuar sot është shansi juaj për të bërë ndryshimin dhe rinovimin e nevojshëm në marrëdhënien tuaj me partnerin.  Shmangni vetëm konfliktet dhe tensionet, pa asnjë arsye.

Sot ju arrini qëllimet në marrëdhëniet tuaja të biznesit.  Në planin financiar, sa më shumë të shpenzoni, aq më shumë mbaroni.

Virgjëresha

Ju merrni mbështetje të fshehtë, ose veproni disi më shumë në prapaskenë dhe fshehurazi, dhe kjo ju ndihmon të bëni lëvizje progresive në financat. Psikologjia juaj është ringjallur.

Nëse jeni të fejaur, keni sukses dhe bëni një hap të madh me partnerin tuaj dhe shumë nga dëshirat tuaja thelbësore për marrëdhënien tuaj realizohen. Nëse jeni beqar, i thoni një jo të madhe kontakteve seksuale joserioze dhe flirtit.

Pra, po shfrytëzoni mundësi të vlefshme, të cilat mund të çojnë në një fillim të ri romantik thelbësor.

Profesionalisht suksesi është i sigurt, por financiarisht jeni të stresuar nga detyrimet e grumbulluara.

Peshorja

Telefoni juaj po bie vazhdimisht, miqtë ju kërkojnë, ju ftojnë, ju joshin të kaloni një kohë të mirë, ndërkohë që ju keni mundësinë të njihni njerëz të rinj dhe të nxisni rrjetin tuaj të takimeve.

Nëse jeni beqarë, tani vjen një flirtim, me një person që padyshim mund t’ju bëjë të kaloni shumë mirë, qoftë edhe me mesazhe.  Sigurohuni që t’i jepni edhe personit tjetër të njëjtin gëzim. Nëse jeni të fejuar, duhet të kufizoni temperamentin tuaj dhe të eliminoni idenë obsesive se partneri juaj po përpiqet t’ju detyrojë veten.

Sot do ketë jo pak sfida në punë dhe duhet të ruani gjakftohtësinë. Në planin financiar keni nevojë për vëmendje dhe përgjegjësi me shpenzimet dhe gjërat tuaja personale.

Akrepi

Ju pranoni një ofertë profesionale, bisedoni për një punë të re, përmirësohet klima juaj e punës ose merrni një promovim. Universi po komploton që ju të keni dallimin dhe zhvillimin e karrierës që meritoni. Nëse jeni beqarë, vendosni të ndaloni flirtin e pakuptimtë dhe thjesht të fitoni njohuri, e cila do t’ju tregojë saktësisht se si duhet të lëvizni drejt personit që ju intereson. Nëse jeni të fejuar shijoni përkushtimin e partnerit, por edhe momente të nxehta pasioni me të. Dita e sotme e bën jetën tuaj të dashurisë veçanërisht shpërthyese dhe pasionante.

Në planin financiar vijnë burime të reja të ardhurash dhe zgjidhje për çështjet e pazgjidhura

Shigjetari

Jeni optimist, i këndshëm, merrni lajme të lumtura, po planifikoni një udhëtim dhe emocionalisht mund të them se jeni në maksimumin tuaj. Një njohje e re emocionale do të sjellë një ndryshim të bukur në jetën tuaj. Hëna nga shenja e Binjakëve stimulon shoqërinë dhe momentet e bukura me personin që ju intereson.

Nëse jeni beqarë, flirtoni pa pushim dhe madje ka mundësi që t’ju afrohet një person që do të arrijë t’ju magjepsë me pamjen e tij, por edhe me personalitetin e tij unik komunikues. Nëse jeni të fejuar shijoni momente të këndshme, plot të qeshura, gëzim, dashuri dhe kohë të mira! Marrëdhënia juaj forcohet në çdo mënyrë.

Sot do të mjaftojnë gabimet tuaja në profesion dhe para, nëse nuk e kufizoni prirjen tuaj për të qenë të pavendosur!

Bricjapi

Priten edhe lajme të gëzueshme për punën. Me Hënën tek Binjakët, dita është ideale për të përmirësuar dietën dhe stërvitjen tuaj!

Mendja juaj e zgjuar dhe praktike do të sjellë sukses profesional. Ndoshta sot ka shpenzime për njerëzit që doni, pasi ndiheni përgjegjës për ta.

Ujori

Mund të kaloni në një lidhje të bukur, të merrni vendime për rinovimin e një lidhjeje tashmë ekzistuese, ndërkohë që favorizohen udhëtimet, takimet me të dashurit.  Nëse jeni beqarë do të ndiheni se të gjithë duan ose janë të dashuruar pas jush, pasi pretendojnë se do t’ju pushtojnë përmes flirtit online.  Pra, shijoni pushtimet tuaja. Nëse jeni të fejuar , sot shijoni pasionin e dashurisë dhe ndjenjat dhe momentet e zjarrta në marrëdhënien tuaj. Partneri do t’ju llastojë dhe do ju ofrojë emocione pasionante.

Disa situata në fushën profesionale përmirësohen ndjeshëm, kryesisht për shkak të rritjes së kreativitetit dhe guximit tuaj.

Peshqit

Po hapen perspektiva të reja, të cilat do të mbushin sërish portofolin tuaj me para. Hëna në Binjakët drejton interesin tuaj tek shtëpia dhe familja dhe tani mund të ndërmerren hapa për të zbutur marrëdhëniet tuaja dhe për të kapërcyer hendekun që ishte krijuar kohët e fundit.

Nëse jeni beqarë, dëshironi të gjeni diçka të qëndrueshme në jetën tuaj që të ketë një fund të lumtur dhe stabilitet! E megjithatë, sot mund të keni një flirt të jashtëzakonshëm. Sot në fushën profesionale shpërbleheni për përkushtimin e plotë në detyrat tuaja.  Do të lindin disa shpenzime të papritura, të lidhura me shtëpinë dhe familjen.