Sunny Hill Festival

Horoskopi 25 korrik 2022

Dashi 

Do t’ju duhet të shmangni vendimet e shpejta për blerjet, apo për shpenzimet që lidhen me argëtimin tuaj. Disa ankesa dhe mosmarrëveshje në romancë janë të pritshme, ndoshta sepse disa situata me partnerin vlerësohen ndryshe. Mos kërkoni më shumë se çfarë keni dhe bëni kompromis aty ku është e nevojshme.

Mos nxitoni për të marrë vendime në biznesin tuaj, përdorni kreativitetin tuaj por tregohuni të përmbajtur. Në planin financiar dita është e papërshtatshme për pazar.

Demi

Jeni nervoz dhe të keqkuptuar për çdo gjë, por kujdes sepse e teproni dhe do të tërhiqeni me fjalë me familjen, për të cilën do të pendoheni pak kohë më pas. Kushtojini vëmendje lëvizjeve tuaja dhe aksidenteve të vogla.

Shpenzimet e shumta familjare dhe familjare shkaktojnë çorganizim. Profesionalisht, shfrytëzoni informacionin që merrni, por mos nxitoni të jepni përgjigje.

Binjakët

Ju keni grumbulluar, grumbulluar nerva, për shkak të stresit që keni vuajtur në punën tuaj dhe në këtë ditë nuk do të keni mundësi. të përmbaheni, por do të nxirrni shumë nga ato që fshihnit apo hezitonit të rrëfenit. Kujdes nga mospërputhjet në punë.

Shikoni fjalët që thoni sot në punë dhe qëndroni larg thashethemeve dhe historive! Kërkesat financiare të ditës janë të mëdha.

Gaforrja 

Vendimet e momentit do të çojnë në gabime impulsive në financa, ndaj përmbahuni. Nuk është një kohë e mirë për të dhënë para ose për të marrë hua. Disa konflikte me një person miqësor do t’ju zhgënjejë.

Në biznesin tuaj, mbani mend se këmbëngulja fiton dhe shumë varet nga ju këtë ditë. Në financë, vendimet e nxituara çojnë në gabime të nxituara.

Luani 

Dita juaj është mjaft episodike dhe shpërthyese.Ju operoni plotësisht dhe mendoni se keni të drejtë për gjithçka ose se dini gjithçka, duke rezultuar në tensione dhe mosmarrëveshje. Disa zhvillime të punës do t’ju shkaktojnë acarim, është mirë të shmangni një grindje.

Ka një garë rrugore në biznesin tuaj, por disa nga idetë tuaja janë të papërshtatshme për atë që keni vendosur si synim. Në financë nuk qan as nuk qesh.

Virgjëresha

Do ta gjeni veten në acarim dhe çorganizim, sigurohuni që nëse udhëtoni të bëni një orar të mirë për të shmangur telashet e mospërputhjes. Disa zbulime, disa sekrete që do të dalin do ju shkaktojnë tension.

Dikush po përpiqet t’ju bllokojë në stanjacion profesional, mbani distancën nga keqbërësit. Në financa, dita është pozitive.

Peshorja

Miqtë të joshin të udhëtosh, të argëtohesh, të kalosh bukur, por duhet të mendosh dhe të marrësh parasysh shpenzimet. Acarohesh me detyrimet financiare që po ikin dhe ndjen se disa nevoja të tua mbeten të paplotësuara, fakt që të bën të reagosh dhe gjithashtu të stresohesh.

Jeni të stresuar me të gjitha shpenzimet dhe nuk dini nga të filloni e ku të përfundoni. Në biznesin tuaj, mbështetuni në pikat tuaja të forta dhe mos prisni mbështetjen që ju është premtuar.

Akrepi

Nuk do të mungojnë grindjet profesionale me partnerët, ndoshta sepse edhe ju do të dëshironi të impononi kushtet dhe rregullat tuaja. Disa diskutime që do të lindin në këtë ditë do të shkaktojnë reagime. Njerëzit me të cilët punoni bëhen sfidues në sjelljen e tyre ndaj jush.

Disa zënka me partnerin tuaj janë të pritshme, ndaj mbani distancën për sot. Në financë, ju merrni një frymë lehtësimi.

Shigjetari

Ju dëshironi të udhëtoni, të keni pushimet tuaja dhe asgjë që t’ju shpërqendrojë, por dita sjell tensione dhe përleshje me mjedisin tuaj – veçanërisht mjedisin e punës – që hedh planin tuaj jashtë kursit. Mos nxitoni për të marrë përsipër detyra që vështirë se mund t’i kryeni. Largoni stresin dhe mos mbianalizoni gjithçka.

Nuk mungon stresi i punës dhe në këtë ditë qëndroni në detaje dhe acaroheni. Në financa ka shpenzime, por ju gjeni zgjidhje.

Bricjapi

Lajme që do të merrni sot për financat tuaja do të shkaktojnë tension dhe nerva. Detyrimet financiare ecin me shpejtësinë e dritës dhe acaroheni. Kujdes nga grindjet financiare me partnerin ose me fëmijët nëse jeni prind.
Mos bëni investime apo blerje joserioze sepse dita do ju çojë në gabime. Profesionalisht, disa nga partneritetet tuaja janë forcuar.

Ujori

Fjalët që dëgjoni këtë ditë nga partneri juaj, apo nga bashkëpunëtorët, ju shkaktojnë shumë tension dhe duhet të shmangni një grindje. Mos e merrni gjithçka si të mirëqenë dhe përpiquni të shmangni konfliktet me njerëzit e dashur, veçanërisht me familjen.
Profesionalisht, nuk ka stabilitet që të shpresoni dhe të prisni. Do të keni një lehtësim në financat tuaja.

Peshqit

Orari juaj po bie prapa ose jeni duke u stresuar se si do të arrini të bëni gjithçka në mënyrë të vazhdueshme. Kujdes nga aksidentet e pakujdesshme.
Ngjarjet e ditës ju nxjerrin për pak kohë jashtë planit të punës dhe bëheni të çorganizuar. Në planin financiar, dita është e rehatshme dhe shpresëdhënëse.