Horoskopi 28 korrik 2022

Dashi

Ka ardhur koha për të zbatuar ndryshime që do t’ju bëjnë të ndiheni më të bukur.  Me sheshin e Mërkurit në Luan me Uranin në Demi, në jetën tuaj të dashurisë lindin kontakte, ngjarje dhe lajme të papritura, ju befasojnë dhe ju shkaktojnë probleme, ndaj sigurohuni që të jeni të përgatitur dhe të qetë.

Nëse jeni të fejuar, sot mund të shikoni pak më shumë veten dhe të mos i jepni rëndësinë e duhur “dëshirave” të partnerit, i cili përkundrazi kujdeset dhe kujdeset për ju. Nëse jeni beqarë  jeni të ngopur me pushtime, suksese, flirtime dhe admirues dhe rrëfime të bollshme dashurie, madje edhe nga njerëz të së shkuarës.

Nuk është koha e duhur për marrëveshje apo blerje financiare. Përdorni pasionin, talentin dhe frymëzimin tuaj profesionalisht.

Është e rëndësishme të mos kërkoni kontakte dhe komunikim me të kaluarën tani.

Romanca juaj sot drejtohet kryesisht nga kujtimet, nostalgjia dhe një tendencë e pajustifikuar për të rijetuar të kaluarën.  Nëse jeni beqarë, kujtoni ish-partnerin dhe momentet tuaja të mira dhe ndoshta do të ketë komunikim mes jush, tani.  Nëse jeni të fejuar, i sjell në pah problemet dhe gabimet e tij të vjetra, si rrjedhojë e “kalon” ditën duke u ankuar dhe grindur.

Ju keni një talent i veçantë sot, duke përmbushur detyrimet tuaja profesionale, edhe nëse ritmi juaj është i ngadaltë apo edhe nëse preferoni të veproni në prapavijë.

Binjakët  

Sot do të kenë disa lajme që do t’ju habisin pakëndshëm.  Mundohuni të jeni më të përgjegjshëm, serioz dhe të sinqertë kur bëhet fjalë për romancën tuaj. Nëse jeni të fejuar, mos “luani”, qoftë edhe për komunikim apo flirtim, sepse rrezikoni ekspozimin. Nëse jeni beqarë, ju pëlqejnë takimet dhe flirtimi, por bëni gabime komunikimi dhe thoni mjaft gënjeshtra që nuk mund të fshihen sot.

Komunikimi i duhur dhe idetë tuaja të admirueshme do t’ju çojnë drejt suksesit profesional. Shpenzimet që lidhen me një makinë apo transport ka të ngjarë të lindin sot.

Gaforrja

Me sheshin e Mërkurit nga Luani me Uranin nga Demi, për sot nuk mungojnë pengesat, qoftë në shpenzime të papritura që lindin, qoftë në shpërthime emocionale xhelozie dhe posesiviteti.

Nëse jeni të fejuar, kërkoni nga partneri siguri, stabilitet dhe besim. Megjithatë, për ta arritur këtë nuk keni nevojë të reagoni me posesivitet, kërkues dhe xhelozi ndaj partnerit.  Nëse jeni beqar, fokusoheni tek një person që tashmë ka treguar interes për ju, qoftë edhe në mënyrë indirekte, dhe përpiqeni t’i jepni një shans.

Thuaj po, ideve të reja në para dhe karrierë, zgjidhjet dhe favoret, do të shihen përmes ndryshimeve dhe jo përmes goditjeve.

Luani

Pranoni propozime, bëni njohje, një person i ri hyn në jetën tuaj, udhëtoni ose ndryshoni shfaqje. Megjithatë, sot kemi edhe sheshin e Mërkurit nga shenja juaj me Uranin nga Demi, ndaj besoni ndezjeve të papritura të ideve, por qëndroni larg diskutimeve serioze që mund të kenë rezultate shkatërruese.

Nëse jeni beqarë, pretendoni atë që dëshironi dhe me siguri do ia dilni.  Nëse jeni beqarë, kënaqeni me pushtimet, fansat dhe sukseset e pafundme në dashuri. Flirto dhe thuaj po njohjeve të reja. Vetëbesimi juaj ju ndihmon të përmbushni qëllimet tuaja të dashurisë.

Mundohuni që sot të mos shkaktoni tensione në mjedisin tuaj profesional, thjesht për arsye dominimi apo dukshmërie. Në planin financiar shmangni blerjet e mëdha, pasi me shumë mundësi do të pendoheni më vonë.

Virgjëresha

Ka ardhur koha të përqendroheni në psikikën tuaj, të përmirësoni gjendjen tuaj emocionale dhe të shpëtoni nga ngarkesat.  Me sheshin e sotëm të Mërkurit nga Luani në Uran, shmangni kontaktet në prapaskenë, sepse rrezikoni ekspozimin.

Nëse jeni beqar, mos u besoni verbërisht supozimeve të mendjes dhe “dëshirave” të zemrës.  Sot është jashtëzakonisht e lehtë t’i dorëzohesh lajkave dhe fjalëve të mëdha dhe të tregosh besim, te njerëzit që nuk duhet, duke ëndërruar për një të ardhme që më vonë do të shkatërrohet.  Nëse jeni të fejuar, shmangni dashuritë paralele dhe të ndaluara, para se të zbuloheni.

Kujdes sot nga çdo lëshim apo gabim në profesion dhe para, sepse pasojat do të jenë të vështira për t’u kthyer.

Peshorja

Qëllimet, ëndrrat dhe planet shkojnë drejt realizimit ndërsa favorizohen njohjet e reja. Me sheshin e sotëm të Mërkurit nga Luani në Uran, mos i merrni lehtë disa situata financiare.

Nuk i lini emocionet tuaja të lira sot, pasi punoni më shumë me trurin tuaj. Nëse jeni beqarë, përmes ndërveprimeve miqësore do të ketë “loj”, flirtim dhe disa mundësi për një njohje të re.  Nëse jeni të fejuar dhe ndoshta përballeni me ndonjë problem në marrëdhënien tuaj, këshillat e miqve tuaj janë ato që do t’ju nxjerrin nga situata e vështirë.

Bashkëpunimet tuaja profesionale dhe kolegët sjellin kënaqësi dhe sukses në karrierën tuaj.

Akrepi

Megjithatë, sot është edhe sheshi i Mërkurit nga Luani me Uranin nga Demi dhe dita juaj është shpërthyese për diskutime në lidhje me sentimentalitetin apo rrjedhën e partneritetit.

Nëse jeni beqarë, sot kërkoni të përqendroheni te një person që premton një marrëdhënie të qëndrueshme, kuptimplote dhe solide. Ky person mund të shfaqet edhe përmes ambientit profesional. Nëse jeni të fejuar, shmangni qëndrimet konservatore, dogmatike dhe ndoshta të papritura ndaj partnerit tuaj, sepse thjesht dëshironi të keni “përparësinë”.

Sot i arrini lehtësisht objektivat dhe ambiciet e karrierës. Në planin financiar bëni plane të bazuara në logjikë dhe sigurisht që synimi që keni ju realizohet.

Shigjetari

Gjendja juaj përmirësohet, merrni lajme të mira, fitoni përvoja të reja dhe ndërmerrni ato hapa për t’u dalluar dhe zgjeruar në çdo mënyrë.  

Nëse jeni beqarë, mos u emociononi shumë për njohjet e reja dhe flirtin, sepse ka të ngjarë të uleni fort dhe pritshmëritë tuaja të mëdha do të shkatërrohen. Nëse jeni të fejuar, përgatituni për një kohë të mirë, argëtim dhe përmirësoni komunikimin me partnerin tuaj.  Thuaj po një udhëtimi ose një daljeje dhe jo për grindjet e panevojshme.

Vështirësitë financiare sot vijnë nga keqmenaxhimi i parave tuaja. Profesionalisht, qëllimet arrihen, përderisa shmangni impulsivitetin.

Bricjapi

Bricjapi im i dashur, sot e enjte është hëna e re e korrikut nga shenja e Luanit, e cila do të sjellë një atmosferë lehtësimi në financat tuaja dhe do t’ju ndihmojë të bëni rregullime që ju sjellin dobi, psikologjia juaj do të përmirësohet ndjeshëm.

Nëse jeni të fejuar, shijoni erotizmin, momentet e nxehta, seksualitetin dhe pasionin pa fund. E vetmja gjë që duhet të keni kujdes, për të mos prishur këtë atmosferë romantike, është prirja juaj për lojërat e pushtetit dhe dominimit, si dhe prirja juaj për xhelozi dhe shtypje. Nëse jeni beqarë, do të tërhiqeni nga pasioni dhe mund t’i afroheni sërish personit të gabuar.

Profesionalisht ju bëni disa sqarime të nevojshme për partnerët dhe kolegët.

Ujori

I dashur Ujori im, sot e enjte është hëna e re e korrikut në shenjën e Luanit, e cila sjell jetë të re në fushën e marrëdhënieve dhe partneriteteve. Dashuria zgjat mirë sepse vjen krejt papritur në jetën tënde dhe të bën të ndjesh sërish pasionin, por edhe shoqërinë.  Megjithatë sot nuk mungon sheshi i Mërkurit nga Luani me Uranin nga Demi dhe duhet të shmangni nxitimet dhe zënkat me familjen.

Sot, nëse jeni beqarë, jeta juaj e dashurisë do të gjejë ekuilibrin e nevojshëm, në mënyrë që të vazhdoni të kërkoni synimet tuaja të dashurisë dhe t’i mposhtni ato. Po, fillimi i një lidhjeje të re të qëndrueshme është shumë i mundur sot.  Nëse jeni të fejuar, partneri juaj kujdeset për ju, ju qetëson dhe ju bën të ndiheni të sigurt për dashurinë e tij dhe marrëdhënien tuaj.

Ndoshta dita më ideale për marrëveshje profesionale apo financiare, të cilat kanë mbetur pezull nga e kaluara.

Peshqit

Sot është edhe sheshi i Mërkurit në Luan me Uranin në Demi, i cili do të intensifikojë përkohësisht stresin, ndoshta sepse ju vetë po mendoni komplekse këtë ditë.

Sukseset profesionale, por edhe zgjidhjet apo procedurat financiare, ju qetësojnë dhe lehtësojnë.