Rreth 11 mijë raste aktive me COVID-19

Numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë ka arritur në shifrën në mbi 10830.

Po ashtu të mërkurën u konfirmuan 1 mijë e 853 raste të reja, derisa u raportua edhe për tre të vdekur.

Nëse krahasohet me një ditë më parë, në Kosovë ka një rritje të infektimeve.

Gjatë 24 orëshit të fundit 840 qytetarë u shëruan.

Instituti i Shëndetit Publik ka bërë vazhdimisht thirrje për bartje të maskave në ambient të mbyllur dhe vaksinim me dozat përforcuese të vaksinës.