Horoskopi 29 korrik 2022


Dashi

Sot, ju veproni me direktivë dhe efikasitet, në rrethanat e sotme. Ju mund të prisni eksitim, gëzim, argëtim dhe një atmosferë dashamirëse në mjedisin tuaj shoqëror.  Mos humbisni asnjë mundësi sot dhe merrni situatën në duart tuaja dhe do të shihni se si do të keni sukses.

Nëse jeni të fejuar, mund të prisni nga partneri ngjarje dhe situata plot pasion, emocione, romancë, dhurata, rrëfime dhe surpriza.  Nëse jeni beqarë, ju pëlqejnë pushtimet, flirtet, fansat dhe njohjet e reja.

Thuaj po iniciativave të biznesit dhe do të kesh sukses absolut.

Demi

Shfrytëzoni mundësitë e pafundme që lidhen me sektorin e mësipërm, tani që ka mënyra përmirësimi.  Dita e sotme ju shtyn të kuptoni dhe të perceptoni qëllimet e njerëzve me të cilët ndërveproni.

Nëse jeni beqarë, kujtimet tuaja për një person nga e kaluara juaj romantike po zgjohen.  Nëse jeni të fejuar, preferoni me partnerin, një mbrëmje të qetë romantike vetëm ju të dy. Ditë e përshtatshme për diskutime me partnerin, për bashkëjetesë.

Ju gëzoni një mjedis të këndshëm profesional dhe arrini qëllime të mëdha profesionale sot.  Në planin financiar vijnë disa shpenzime të vogla që lidhen me familjen dhe shtëpinë.

Binjakët

Të dashur Binjakë, ju shquheni sot për talentet tuaja të komunikimit, si dhe për mendjen tuaj perceptuese dhe të shkathët.

Nëse jeni beqarë, mund të prisni njohje të reja dhe shumë flirt. Megjithatë, ky favor është i përkohshëm, ndaj përfitoni siç duhet, për të gjetur partnerin tuaj. Nëse jeni të fejuar, duhet të keni më shumë përgjegjësi dhe ndershmëri në marrëdhënien tuaj, si dhe më shumë butësi ndaj gjysmës tjetër, në mënyrë që të mos keni ankesa.

Sot afroheni më shumë me kolegët dhe partnerët, dëgjoni me vëmendje ato që kanë për të thënë dhe gjeni zgjidhje së bashku.

Gaforrja

Shoku Gaforre, sot do të kesh forcë të brendshme, vetëvlerësim, vetëbesim.  Megjithatë, të gjitha fushat e rëndësishme të jetës suaj dhe të gjitha marrëdhëniet tuaja ndërpersonale kërkojnë pjekuri dhe seriozitet nga ju.

Zgjidhjet e problemeve që ju shqetësojnë, vijnë sot, pa pritur.

Nëse jeni beqar, mos u tregoni aq të ndrojtur dhe të turpshëm sesa në flirtim dhe marrëdhënie romantike, sepse mund të humbisni mundësi të rëndësishme emocionale. Nëse jeni të fejuar, shmangni posesivitetin, kërkueshmërinë dhe xhelozinë ndaj partnerit.

Në fushën e karrierës duhet të rrisni ritmin, sepse ndoshta jeni pak prapa. Në planin financiar do jeni të suksesshëm në çdo sipërmarrje.

Luani

Nëse e dëshironi vërtet, do të mund të keni sukses në duart tuaja, në të gjitha fushat e jetës suaj dhe në gjithçka që keni vendosur të bëni. Shumë nga qëllimet tuaja janë përmbushur, përderisa shmangni arrogancën dhe lakminë.

Nëse jeni të fejuar, sot shijoni momente pasioni, erotizmi dhe seksualiteti, me partnerin tuaj të preferuar.  Nëse jeni beqarë, pretendoni me guxim personin që ju intereson dhe do ta pushtoni shumë më lehtë se zakonisht.

Mos krijoni tensione në mjedisin tuaj profesional, pa asnjë arsye.  Në planin financiar bëni lëvizje impulsive, për të cilat mund të pendoheni më vonë.

Virëgjera

Ju zgjidhni sot si një mundësi për, marrjen e vendimeve të rëndësishme, por mbi të gjitha, vëzhgimin dhe vlerësimin e disa ngjarjeve, situatave, madje edhe njerëzve.

Nëse jeni beqarë, sot përpiquni të mos iu nënshtroheni lajkave dhe fjalëve të mëdha.  Nëse jeni të fejuar, jeni të kënaqur me dashurinë e tij të përhershme dhe legale dhe tërhiqeni në diçka paralele dhe në prapaskenë në mënyrë romantike.

Do të ketë lëshime dhe gabime në karrierën tuaj për shkak të ëndërrimit tuaj.

Filloni t’i korrigjoni ato menjëherë në mënyrë që të mos humbni.

Peshorja

Sot shquhesh për zgjuarsinë dhe sharmin e fortë në të folur. Miqtë tuaj ju ndihmojnë praktikisht dhe verbalisht, pasi bëhen aleatët tuaj, në përmbushjen e qëllimeve tuaja. Shumica e situatave që do të përjetoni sot do të përmirësojnë gradualisht jetën tuaj.

Nëse jeni beqarë kërkoni liri dhe pavarësi nga marrëdhënia juaj, në mënyrën më të gabuar, e cila do të krijojë konflikte dhe tensione.  Nëse jeni beqarë, nuk lejoni që emocionet tuaja të dalin drejtpërdrejt dhe hapur në plan të parë.

Qëndrimi juaj i drejtë ndaj kolegëve dhe bashkëpunimeve tuaja do t’ju sjellë sukses profesional.  Në planin financiar shmangni vendimet e nxituara dhe veprimet dhe lëvizjet spontane.

Akrepi

Sot ke sukses dhe e bën të ndihet në çdo mënyrë prania jote, duke nxitur admirimin dhe respektin e atyre që të rrethojnë. Ju përballeni me situatat dhe ata që ju rrethojnë, me qetësi, me durim, me pjekuri por edhe ndonjëherë, në dukje të ftohtë dhe ndoshta të largët.

Nëse jeni të fejuar, thuani jo ankesave dhe kërkesave apo ankesave të paarsyeshme për partnerin tuaj Nëse jeni beqarë, do të ketë një person të denjë për t’ju dhënë një shans, për të kaluar në një marrëdhënie të qëndrueshme, kuptimplotë dhe të sigurt.

Qëllimet dhe ambiciet profesionale arrihen lehtësisht sot. Në planin financiar, mos u mbështetni tek të tjerët.

Shigjetari

Gjithsesi, është një ditë plot komunikim, mesazhe, njohje dhe fat.

Nëse jeni beqarë, tendenca juaj për pavarësi dhe liri të tepruar shkakton tension mes jush. Nëse jeni beqarë, kufizoni entuziazmin dhe spontanitetin tuaj në njohje të reja dhe flirtime, sepse mund të zhgënjeheni papritur.

Profesionalisht me kontakte dhe bashkëpunime kolegjiale realizohet një synim i madh.  Disa vështirësi financiare që mund të vijnë sot janë kryesisht për shkak të lëvizjeve tuaja të tepërta.

Bricjapi

Mik Bricjap, më në fund merr kontrollin në duart e tua, në të gjitha situatat. Qëllimet dhe planet tuaja i arrini dhe i arrini lehtësisht, pasi jeni vendimtarë dhe përmbushni dëshirat e thella.  Në përgjithësi, në kontaktet, ndërveprimet dhe marrëdhëniet ndërpersonale, ju do të arrini të lëvizni vargjet, për shkak të bindjes suaj të fortë dhe mprehtësisë suaj të shtuar.

Nëse jeni beqarë do keni kënaqësi, ato mund të bazohen në emocione ose thjesht në një histori kalimtare, e cila do t’ju bëjë të kaloni mirë. Nëse jeni të fejuar, marrëdhënia juaj do të jetë padyshim prioriteti juaj sot dhe puna, miqtë, detyrimet dhe të afërmit vijnë në vend të dytë.

Profesionalisht, do të gjeni mënyra të zhdrejtë dhe indirekte për t’ju testuar partnerët dhe kolegët, duke zbuluar shumë që do t’ju sjellin dobi. Në planin financiar keni sukses dhe gjeni zgjidhje edhe për problemet më të vjetra.

Ujori

I dashur Ujor, më në fund sot, gjithçka rrjedh në harmoni dhe qetësi, gjë që do t’ju ndihmojë të merrni vendimet e duhura dhe të kaloni momente të bukura dhe të dobishme, me njerëzit që doni dhe që ju duan.  Zgjidhjet vijnë më lehtë tani, me ndihmën e të tjerëve.

Nëse jeni beqarë, mund të prisni një njohje të re shumë simpatike, me një person që ju bën vërtet të ndiheni të sigurt, të sigurt dhe në thelb ju qetëson.  Nëse jeni të fejuar, gjysma juaj tjetër kërkon paqe dhe një rrjedhë të qetë të marrëdhënies suaj.

Marrëdhëniet tuaja me kolegët përmirësohen dhe karakterizohen nga harmonia. Favorizohen bashkëpunime të reja.  Në planin financiar do ju duhet të përballeni sot me disa vështirësi, por pa pasoja veçanërisht negative.

Peshqit

Të dashur Peshq, sot ju komunikoni në mënyrë efektive me ata që ju rrethojnë, një fakt që do t’ju sjellë dobi afatgjatë dhe përveç kësaj, të tjerët do t’ju falënderojnë në mënyra të ndryshme, për ndihmën dhe shërbimin që u ofroni.

Nëse jeni beqarë, sot vjen një njohje interesante dhe me vlerë. Nëse jeni të fejuar, dita e sotme mund të mos jetë veçanërisht pasionante dhe emocionale, por sigurisht që do të jetë konstruktive.

Nga ana profesionale, performanca juaj po përmirësohet, një fakt që më në fund njihet dhe ky ka rezultatin që dëshironi. Në planin financiar gjeni zgjidhje të përhershme për disa nga problemet që ju kanë munduar.