Horoskopi 31 korrik 2022

Dashi 

Treshja Diell-Jupiter me siguri do t’ju sjellë momente të mira, argëtim, argëtim, kënaqësi në maksimum, kreativitet dhe shkëlqim të parezistueshëm. Megjithatë, kundërshtimi i njëkohshëm Mërkur-Saturn sjell keqkuptime të forta, për shkak të prirjes suaj për të qenë kërkues dhe arrogantë.

Nëse jeni të fejuar, rinovoni ndjeshëm marrëdhënien tuaj dhe kaloni shumë mirë me partnerin tuaj. Nëse jeni beqarë, ju pëlqen flirtimi dhe në fakt, një dashuri e re e madhe është në prag dhe duhet të shfrytëzoni rastin.

Sot do të keni favore në lojërat e fatit. Në fushën e punës gëzoni lavdërime dhe njohje.

Demi 

Kundërshtimi i njëkohshëm Mërkur-Saturn do të sjellë sërish probleme nga e kaluara, por edhe shumë shpërthime emocionale që do të sjellin probleme.

Nëse jeni të përkushtuar, sot është dita ideale për një vendim bashkëjetesë. Nëse jeni beqarë, merrni mesazhe nga një dashuri e kaluar.

Në karrierën tuaj jeni efikas dhe kompetent, një fakt që njihet nga të tjerët. Në planin financiar do keni pak stres, për shkak të detyrimeve familjare.

Binjakët

Kontaktet, komunikimet, udhëtimet, por edhe marrëdhëniet me vëllezërit e motrat dhe fqinjët janë absolutisht të favorshme. Megjithatë, kundërshtimi i njëkohshëm Mërkur-Saturn do të sjellë lajme negative, të cilat do të vonojnë zbatimin e planeve tuaja.

Nëse jeni të fejuar, biseda do ju afrojë me gjysmën tjetër, me të cilën do të merrni një vendim të madh të përbashkët.

Në karrierë zhvillimet do jenë vetëm pozitive, sidomos komunikimi! Në planin financiar dita është e përshtatshme për kontrata dhe nënshkrime.

Gaforrja

Do të dalloheni për vetëbesimin tuaj të shtuar dhe sharmin tuaj të pjekur. Gjithçka po përmirësohet, megjithëse ngadalë, dhe dëshirat tuaja më të thella po bëhen realitet. Megjithatë, kundërshtimi i njëkohshëm i Mërkurit-Saturnit, ju josh në sjellje dhe opinione dogmatike.

Nëse jeni beqar, mos u emociononi lehtë me një të njohur të ri, pasi fillimisht ai duhet t’ju vërtetojë me veprime se është vërtet i interesuar për ju.

Në punë do keni vetëbesim dhe kjo është karakteristika që do ju sjellë sukses. Në planin financiar do jeni të favorizuar në çdo lëvizje sot.

Luani

Ju duhet të përfitoni nga të gjitha mundësitë që do të vijnë në jetën tuaj dhe të realizoni dëshirat dhe ëndrrat. Megjithatë, kundërshtimi i njëkohshëm Mërkur-Saturn do të sjellë një lajm apo komunikim negativ, i cili do t’ju prishë humorin.

Sot nëse jeni beqarë do bëni një njohje të re dhe do flirtoni pa pushim.

Në punë, por edhe në atë financiar sot do keni vetëm suksese dhe favore.

Virgjëresha

Bëj një introspeksion pozitiv dhe reflekto për atë që vërtet dëshiron të jesh i lumtur dhe do të ndihesh i fortë, i rinovuar psikologjikisht dhe i aftë për ta arritur atë tani. Gjithsesi, kundërshtimi i njëkohshëm Mërkur-Saturn do të sjellë zhgënjime, për shkak të prirjes suaj për idealizim.

Nëse jeni të lidhur, duhet të jeni të kujdesshëm sepse jeni në rrezik zbulimesh të rrezikshme. Nëse jeni beqar, një admirues i fshehtë zbulohet dhe ndryshon gjithçka në jetën tuaj të dashurisë.

Në planin financiar as nuk do ta besoni favorin e sotëm. Në karrierë, ju jeni abstrakt dhe i pakujdesshëm, sot.

Peshorja 

Me Sun-Jupiter Trine, miqtë ju mbështesin dhe ju ndihmojnë praktikisht. Megjithatë, kundërshtimi i njëkohshëm Mërkur-Saturn do të sjellë një kthesë, e cila do t’ju nxjerrë jashtë ekuilibrit.

Nëse jeni beqar, ia dilni mbanë të bëni për vete personin që dëshironi, për shkak të personalitetit tuaj të parezistueshëm.

Në fushën e punës tani kaloni në mënyrë perfekte me kolegët apo partnerët tuaj dhe kjo favorizon avancimin tuaj. Në planin financiar jeni me fat, por duhet të kapni mundësitë që do t’ju jepen.

Akrepi 

Imazhi juaj social përmirësohet në maksimum dhe të tjerët ju respektojnë dhe admirojnë për atë që jeni. Megjithatë, kundërshtimi i njëkohshëm Merkur-Saturn do të sjellë ftohtësi në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale.

Nëse jeni beqarë, ka mundësi që sot të bëni një njohje shumë të vlefshme dhe emocionuese.

Në fushën e punës gjërat po shkojnë mirë, pasi fati është në anën tuaj. Në planin financiar merrni vendime konstruktive dhe bëni lëvizje të zgjuara.

Shigjetari

Shoqërueshmëria dhe mendjemprehtësia juaj do të bëhen aleati juaj për të vënë në jetë gjithçka që dëshironi. Sidoqoftë, kundërshtimi i njëkohshëm Merkur-Saturn do të sjellë një pengesë gjatë një lëvizjeje.

Nëse jeni beqarë, planet tuaja romantike realizohen dhe ia arrini qëllimit tuaj të madh, falë optimizmit dhe sharmit tuaj të shtuar.

Në punë bëni fillime të reja dhe arrini qëllime të larta. Në planin financiar do ketë shpenzime, kryesisht për çështje që lidhen me studimet apo udhëtimet.

Bricjapi 

Nëse jeni beqarë, fitoni kontroll mbi marrëdhëniet tuaja të dashurisë dhe transformoni jetën tuaj të dashurisë. Ju e joshni lehtësisht personin që ju intereson. Nëse jeni të përkushtuar, shijoni momente të nxehta pasionante me partnerin.

Financiarisht, rregulloni borxhet dhe çështjet e pazgjidhura që po ju stresonin. Në punë bien maskat e kundërshtarëve.

Ujori 

Treshja Diell-Jupiter do t’ju shtyjë sot të merrni disa vendime serioze, domethënëse dhe të dobishme në marrëdhëniet dhe ndërveprimet tuaja ndërpersonale që do t’i përmirësojnë shumë ato. Sidoqoftë, kundërshtimi i njëkohshëm Merkur-Saturn do të sjellë një pushim të pashmangshëm dhe të trishtuar.

Nëse jeni të përkushtuar, do të keni një rinovim në marrëdhënien tuaj sot, e cila përmirësohet në maksimum në mënyra të ndryshme. Nëse jeni beqarë, do të keni njohje të reja emocionuese, të cilat më vonë mund të çojnë në një marrëdhënie të qëndrueshme dhe të bukur.

Në karrierën tuaj, partneritetet tuaja janë ato që do të ndihmojnë në përparimin tuaj. Një zgjidhje financiare vjen nga hiçi.

Peshqit

Treshja Diell-Jupiter do t’ju sjellë sukses dhe favor të sigurt në jetën tuaj të përditshme dhe do t’jua ëmbëlsojë përditshmërinë në shumë mënyra. Megjithatë, kundërshtimi i njëkohshëm Mërkur-Saturn ju paralajmëron të shmangni ndryshimet në pamjen tuaj, sepse do të pendoheni.

Nëse jeni të fejuar, përpiquni të mos jeni kaq të ftohtë me gjysmën tjetër. Nëse jeni beqarë, merreni vetëm me propozime të rëndësishme dhe serioze romantike dhe kështu, mund të prisni një njohje të re të vlefshme.

Në karrierë, është koha për t’i mahnitur ata me performancën tuaj. Në planin financiar, më në fund problemet marrin fund.