Java nis me 39 gradë në Shqipërinë! Mësoni parashikimin e motit për sot

Në mesin e muajit korrik, valët e të nxehtit po përfshijnë Shqipërinë, duke sjellë temperatura shumë të larta.

Sipas Meteoalb moti sot do të jetë nën dominimin e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe të ulëta ndërsa në zonat malore do të ketë vranësira të pakta. Por pasditja sjell zhvillim të vranësirave në Juglindje të Shqipërisë duke gjeneruar shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur
vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C.

Era do fryjë e mesatarisht në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.