Mëngjes i shpejtë dhe i shëndetshëm

Mëngjeset nganjëherë mund të jenë paksa nxitëse.

Përgatisni një grumbull të këtyre biskotave granola pa sheqer të shtuar paraprakisht për një mëngjes të shëndetshëm në lëvizje.

Ngroheni furrën në 200C. Përzieni tërshërën, qershitë, boronicat dhe farat (sipas dëshirës – psh fara liri) së bashku në një tas. Derdhni gjalpë të shkrirë dhe përziejeni tërësisht për të siguruar që masa është e dendur.

Në një tas të veçantë, vendosni copa banane she shtypni me një pirun, pastaj i shtoni në përzierjen me tërshërë dhe përzieni mirë.

Përhapni përzierjen në një tepsi 30x20cm dhe piqni në furrë për 20 deri në 25 minuta.

Pasi të jetë gatuar transferojeni në një vend tjetër për të ftohur.

Prijeni në gjashtë copë dhe mëngjesi juaj është gati.